Select Page


Mercedes-Benz: Antos wjeżdża na Dolny Śląsk


 

Dla Mercedes-Benz rok 2012 jeszcze się nie skończył. Już 15 grudnia w Pietrzykowicach na Dolnym Śląsku zadebiutuje najnowsza ciężarówka – Antos. Premierowy pokaz nowego kolosa przygotował autoryzowany dealer marki, firma Mirosław Wróbel.

Dla Mercedes-Benz rok 2012 to czas niezwykle bogaty w wydarzenia. Przez ostatnie 12 miesięcy rodzina samochodów spod znaku trójramiennej gwiazdy wzbogaciła się o nowe modele ze wszystkich segmentów ofertowych. Nie zabrakło też samochodów ciężarowych. Jeszcze nie opadły emocje związane z pojawieniem się na polskim rynku nowego Actrosa, a już szykuje się kolejna premiera. Dokładnie 15 grudnia 2012 r. w dolnośląskich Pietrzykowicach, autoryzowany dealer marki Mercedes Benz, spółka Mirosław Wróbel przedstawi nowego Antosa.

– Przez naszą nowoczesną stację obsługi samochodów ciężarowych w Pietrzykowicach przewinęło się setki klientów, dlatego wybór miejsca premiery kolejnej ciężarówki Mercedes-Benz był dla nas oczywisty – mówi Michał Łuczak, prezes spółki Mirosław Wróbel. – Posiadamy autoryzację na sprzedaż i serwis wszystkich typów samochodów Mercedes-Benz – od samochodów osobowych poprzez samochody dostawcze, po ciągniki siodłowe i pojazdy do zadań specjalnych.

Nowa jakość transportu dystrybucyjnego

Jak zapowiadają specjaliści z firmy Mirosław Wróbel, Antos to pojazd konsekwentnie ukierunkowany na ciężki transport dystrybucyjny powyżej 18 ton. Jego główną zaletą jest funkcjonalność i zastosowane rozwiązania techniczne. Umożliwiają one uzyskanie optymalnej konfiguracji pojazdu dla każdej branży i specyfiki wymagań. Szerokość kabiny – 2300 mm, stwarza najlepsze warunki dla długości zabudowy, ładowności, organizacji wnętrza oraz widoczności. Wnętrze kabiny dostosowane zostało do potrzeb kierowców, ułatwiając im tym samym codzienną pracę.

Szczególnie bogato prezentują się systemy asystujące i bezpieczeństwa, wśród nich m.in.: Active Brake Assist 3, układ kontroli ciśnienia w ogumieniu, asystent wspomagania koncentracji, system automatycznego utrzymania odległości. Łatwe i precyzyjne prowadzenie umożliwiają doskonale ze sobą współgrające: rama, układ jezdny, zawieszenie i układ kierowniczy. Idealnie zwrócony ku kierowcy kokpit umożliwia niezwykle przyjazną obsługę pojazdu w każdej sytuacji. Stanowi praktyczne i wygodne miejsce pracy oraz jest jednocześnie doskonałym centrum kontrolnym. System ogrzewania i klimatyzacji z regulacją powietrza przyczyniają się do komfortu pracy i jazdy, a kolejnym udogodnieniem jest montowany standardowo automatyczny system przełączania biegów Mercedes PowerShift 3.

Jubileuszowy rok

Mijający 2012 rok był dla Mirosław Wróbel Sp. z o.o. wyjątkowy. Jubileusz 20-lecia skłaniał do refleksji i biznesowych podsumowań. W przypadku dolnośląskiego dealera marki Mercedes-Benz, jubileusz okazał się dodatkowym impulsem do dynamicznych działań i rozwoju. Firma rozbudowuje się w znaczący holding samochodowy. Tylko w 2012 roku otworzyła dwa nowe oddziały – salon i serwis w Lubinie oraz Centrum Blacharsko-Lakiernicze w Pietrzykowicach. Centrum, jako najnowocześniejszy taki obiekt na Dolnym Śląsku, jest gotowe do obsługi pojazdów wielkogabarytowych, od tradycyjnych ciężarówek, aż po autobusy i pojazdy specjalne.
 
 Więcej informacji…


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 6 lat temu.