Select Page


Mercedes-Benz: Econic CNG dla firmy BYŚ


 

Firma Byś z Warszawy, zajmująca się gospodarką odpadami, jest pierwszym w Polsce odbiorcą pojazdu Mercedes-Benz Econic CNG, czyli auta napędzanego sprężonym gazem ziemnym. Mercedes-Benz  Econic CNG to auto do zadań specjalnych, spełniający najwyższe standardy ekologiczne. Zastosowano w nim nowe rozwiązania: zespół napędowy oraz proces spalania zostały zoptymalizowane w takim stopniu, że uzyskano wzrost osiągów i zmniejszenie zużycia silnika. Oznacza to przede wszystkim redukcję kosztów przeglądów i napraw. Silnik napędzany gazem ziemnym jest najbardziej ekologicznym podzespołem pracującym w Econicu.

Pomalowana na korporacyjny, niebieski kolor firmy Byś śmieciarka została przekazana właścicielowi firmy, p. Wojciechowi Byśkiniewiczowi przez dyrektora sprzedaży Mercedes-Benz Polska, Heiko Schulze, oraz prezesa firmy Diesel Truck, Ireneusza Jagiełło.

„Econic to nowoczesny, ekologiczny i ekonomiczny pojazd, doskonale nadający się do zadań w sektorze gospodarki odpadami. A ja i moja firma mamy ambicję być liderem w ochronie środowiska naturalnego. Nabyliśmy więc ten pojazd po prostu dlatego, że doskonale wpisuje się w filozofię mojej firmy ” – mówi Wojciech Byśkiniewicz, właściciel firmy Byś.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , , , , , , ,
Opublikowano 9 lat temu.