Select Page


Mercedes Benz: Gwiezdna przyszłość Rzeszowa


 

30 autobusów Mercedes-Benz dla stolicy Podkarpacia

Dnia 9 lipca 2012 roku w rzeszowskim Ratuszu podpisano umowę na dostawę 30 sztuk autobusów miejskich Mercedes-Benz Citaro. Podpisanie umowy odbyło się w obecności Tadeusza Ferenca – Prezydenta miasta Rzeszów oraz Franka Koschatzkiego – Prezesa Zarządu EvoBus Polska – zwycięskiej firmy  w przetargu na dostawę autobusów dla Rzeszowa.
Pojazdy zostaną wyprodukowane w niemieckiej fabryce autobusów MB znajdującej się w Mannheim. Dostawa przewidziana jest na jesień br.
Wszystkie autobusy będą wyposażone w silniki spełniające najwyższe normy spalin EEV oraz pełną klimatyzację. Nowością w rzeszowskich autobusach jest ultranowoczesna stylistyka zewnętrzna – MB Citaro będą jeździły w metalicznych srebrno-pomarańczowych barwach.
„Nowy partner, zwłaszcza w autobusach miejskich, cieszy nas szczególnie. – mówi Frank Koschatzky z EvoBus. „Jesteśmy przekonani, że autobusy Mercedes-Benz Citaro zachwycą naszych klientów swoją jakością i niskimi kosztami eksploatacyjnymi– dodaje.
W Polsce autobusy tego typu są już doskonale znane. MB Citaro jeżdżą już w takich miastach jak Wrocław, Kraków, Bielsko-Biała, Katowice, Białystok, Łódź, Częstochowa, Starogard Gdański czy Bydgoszcz.

Więcej informacji…


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.