Select Page


Mercedes-Benz: kolejny raz wygrywa w Gdańsku


 

Gdańsk – dnia 24 lutego 2011r nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na dostawę  8 sztuk autobusów Mercedes-Benz Conecto G do Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku Sp. z o.o. Dostawa ta obejmuje autobusy przegubowe z silnikami dostosowanymi do zasilania biopaliwem.  Norma EEV zakłada poziom emisji cząstek stałych o jedną trzecią niższy niż rygorystyczna norma Euro 5.

Miasto już po raz kolejny stało się klientem firmy EvoBus, 100% spółki-córki należącej do koncernu Daimler Buses. ZKM oczekuje na dostawę 14 szt autobusów Mercedes-Benz Conecto w ramach przetargu z ubiegłego roku.

Dostawa obejmuje 18 metrowe, 4 drzwiowe autobusy Conecto G.  Autobusy wyprodukowane zostaną w fabryce w Stambule, w Turcji, która jest zaliczana do najnowocześniejszych fabryk produkujących autobusy na świecie.

Autobus Mercedes-Benz Conecto, produkowany od 2007 r.  to idealne połączenie korzystnej ceny z ekonomiczną jazdą. W Polsce pojazdy użytkowane są już, oprócz Gdańska, w sąsiedzkiej Gdyni oraz w  Sosnowcu, Bydgoszczy, Lublinie, Tczewie i Rybniku. Conecta jezdza m.in. w Czechach, Uzbekistanie, Turcji, Bułgarii, Słowenii, na Węgrzech a nawet w Arabii Saudyjskiej.

Flota ZKM w Gdańsku Sp. z o.o. obejmuje obecnie 216 niskopodłogowych autobusów, przewoźnik zaspokaja miejskie potrzeby transportowe miasta liczącego ok. 460 tysięcy mieszkańców.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 8 lat temu.