Select Page


Mercedes-Benz: Najlepsze pojazdy użytkowe 2011


 

Mercedes-Benz zwyciężył w siedmiu kategoriach plebiscytu „Najlepsze pojazdy użytkowe 2011”, organizowanego przez wydawnictwo ETM-Verlag. Blisko 7700 czytelników branżowych tytułów wybrało najlepsze pojazdy użytkowe i usługi w ponad dwudziestu kategoriach.

Plebiscyt „Najlepsze pojazdy użytkowe 2011” przeprowadzili eksperci ze stowarzyszenia rzeczoznawców DEKRA AG. W tegorocznej, piętnastej edycji czytelnicy czasopism „lastauto omnibus”, „Fernfahrer” i ” trans aktuell” wybierali najlepsze pojazdy użytkowe spośród 170 modeli, a także najlepsze usługi, głosując łącznie w 22 kategoriach.

Mercedes-Benz zwyciężył w siedmiu kategoriach plebiscytu.  Obok modeli Actros, Axor, Sprinter, Citaro oraz Tourino uznanie zdobyły także produkty Mercedes-Benz CharterWay i TruckWorks, wyróżnione jako „Najlepsza marka 2011”. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 31 maja w Perkins Park w Stuttgarcie.

– Siedem pierwszych miejsc w kategoriach najlepszych pojazdów i marek to znak, że jesteśmy na dobrej drodze – mówi Andreas Renschler, członek zarządu Daimler AG odpowiedzialny za Daimler Trucks & Buses. – Jesteśmy dumni z wyników i dziękujemy wszystkim czytelnikom ETM-Verlag za udział w plebiscycie.

Mercedes-Benz Sprinter zajął pierwsze miejsce w kategorii vanów o masie całkowitej do 3,5 tony po raz 15. z rzędu. Już sama nazwa modelu wyznacza jego miejsce wśród konkurencji. Z silnikiem wysokoprężnym OM 651 Sprinter spełnia normę emisji spalin Euro V, a opcjonalnie dostępna jest także wersja zgodna z EEV – obecnie dobrowolną i najsurowszą europejską normą emisji zanieczyszczeń w spalinach.

Mercedes-Benz Axor zwyciężył w kategorii ciężarówek dostawczych. Najnowsza, zaprezentowana w ubiegłym roku odsłona modelu kontynuuje udaną misję poprzednika, łącząc możliwości przewozu ciężkich ładunków z niskimi kosztami eksploatacji.

Mercedes-Benz Actros zdobył najwyższe miejsce na podium w kategorii długodystansowych ciężarówek transportowych. Wybitne cechy modelu – wśród nich znakomity komfort jazdy i doskonała wydajność – mają swoje odbicie w statystykach sprzedaży. Actros to dziś najpopularniejsza ciężarówka w klasie, a do tego lider w dziedzinie zużycia paliwa i bezpieczeństwa.

W kategorii midibusów po raz kolejny zwycięstwo odniósł Mercedes-Benz Tourino. Kompaktowy autokar może zabrać na pokład do 38 pasażerów i od lat odnosi sukcesy w segmencie przewozów turystycznych. Pewną i bezpieczną jazdę gwarantuje umieszczony z tyłu silnik, niezależne przednie zawieszenie oraz kompletne wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa (w tym system kontroli trakcji ESP).

Mercedes-Benz Citaro znów zdeklasował konkurencję w kategorii autobusów miejskich. Wynik 31 tys. sprzedanych egzemplarzy w ciągu 13 lat zapewnia mu tytuł najbardziej udanego autobusu miejskiego wszech czasów. Mercedes-Benz zaprezentował właśnie w Mannheim najnowszą generację Citaro. Trzecia odsłona modelu wyróżnia się nową stylizacją i projektem miejsca pracy kierowcy.

Mercedes-Benz Charterway – dostawca usług finansowych dla pojazdów użytkowych – został po raz piąty z rzędu wyróżniony w kategorii „Wynajem/leasing”.

W kategorii „Serwis ciężarówek i przyczep” główną nagrodę zdobyły usługi Mercedes-Benz TruckWorks. Kompleksowy serwis pojazdów użytkowych pod jedną marką grupuje znanych producentów przyczep, naczep, zabudów, układów hamulcowych i chłodni, oferując wykwalifikowany serwis w jednym miejscu.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , , , , , ,
Opublikowano 7 lat temu.