Select Page


Mercedes-Benz: Pierwsza hamownia dla samochodów użytkowych


 

Choć oficjalne otwarcie przewidziane jest na połowę maja, już od połowy lutego klienci Mercedes-Benz obsługiwani będą w nowym salonie sprzedaży i serwisu w Strykowie pod Łodzią (u zbiegu autostrad A1 i A2).

Nowa stacja liczy ponad 8.500m2 zabudowanej powierzchni i oferować będzie wszelkie usługi dla samochodów użytkowych, w tym pierwszą w polskiej sieci Mercedesa hamownię dla samochodów ciężarowych i dostawczych o DMC powyżej 3,5 tony. Dotychczas najbliższe punktów punkty znajdowały się w Chemnitz i Dreźnie/Niemcy. Hamownia silnikowa o powierzchni 192 m2 będzie otwarta również dla klientów naszych wschodnich sąsiadów.

Poza hamownią, punkt posiadać będzie magazyn części zamiennych, blacharnię, lakiernię, serwis opon, myjnię i stację diagnostyczną będącą Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów. W skład serwisu wejdą także współpracujące warsztaty i magazyny takie jak: magazyn olejów, silnikownia, naprawa tachografów, spawalnia, warsztat napraw elektrycznych i hydrauliki oraz serwis naczep. W serwisie ma być zatrudnionych 29 osób z łącznej liczby 70-ciu pracowników.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 8 lat temu.