Select Page


Mercedes-Benz: Unimog świętuje 60. urodziny


 

Mija 60 lat, odkąd pierwszy Unimog zjechał z taśmy produkcyjnej fabryki w Gaggenau. Z tej okazji 4 czerwca br. Mercedes-Benz organizuje niezapomniane spotkanie dla miłośników i właścicieli wszystkich generacji tego modelu.

Wyjątkowa uniwersalność, unikalna koncepcja i ogromna wytrzymałość – oto cechy, dzięki którym Unimog zbudował swój legendarny wizerunek. Entuzjazm dla „pojazdu uniwersalnego” (niem. Universal-Motor-Gerät, skąd wzięła się popularna nazwa Unimog) trwa niezmiennie od lat, a w gronie jego miłośników znajdują się zarówno codzienni użytkownicy, jak i posiadacze klasycznych egzemplarzy. 4 czerwca dokładnie sześćdziesiąt z nich weźmie udział w Rajdzie Unimoga, wiodącym z dawnej fabryki w Gaggenau przez Muzeum Unimoga aż do zakładu w Wörth, gdzie model jest produkowany obecnie.

Szlak off-roadowy, pojedynek „stary kontra nowy” i zwiedzanie fabryki
Obchody urodzin Unimoga w zakładach Mercedes-Benz w Wörth będą obfitować w liczne atrakcje. Poza wystawą historycznych modeli, gości czeka pokaz możliwości off-roadowych pojazdu, starcie pokoleń Unimogów pod nazwą „stary kontra nowy” oraz zwiedzanie fabryki. Dodatkowe informacje wraz z formularzem uczestnictwa w spotkaniu znajdują się pod adresem www.mercedes-benz.com/unimog-60jahre.

Impreza urodzinowa w Muzeum Unimoga
W niedzielę, 5 czerwca w Muzeum Unimoga w Gaggenau odbędzie się druga część imprezy urodzinowej, adresowana do całej rodziny. Obchody uświetnią pokazy gamy modelowej, prezentacje unikalnych egzemplarzy Unimoga i spotkania z autorami książek na temat pojazdu. Także kolekcjonerzy znajdą coś dla siebie – na stoisku pod hasłem „Wszystko z Gwiazdą” będzie można kupić miniatury, foldery i akcesoria, związane z legendarnym modelem.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.