Select Page


Nowości DAF z serii CF i XF


DAF CF FTN 6x2
 

Firma DAF wprowadza na rynek modele ciągników siodłowych CF i XF z kierowaną osią wleczoną. Modele te opracowano z myślą o zastosowaniach wymagających zarówno wysokiej ładowności, jak i doskonałej zwrotności. 

 

Trójosiowe ciągniki siodłowe z serii CF i XF są wyposażone w kierowaną tylną oś wleczoną (7,5 t) z kołami o pojedynczym montażu, zamontowaną za osią napędzaną (13 t). Taka konfiguracja sprawia, że nowe modele idealnie sprawdzają się podczas manewrowania na niewielkiej przestrzeni oferując zwiększoną nośność osi ciągnika, na przykład gdy za kabiną znajduje się żuraw. Modele ciągników siodłowych z serii CF i XF z kierowaną osią wleczoną będą zatem często wykorzystywane do transportowania materiałów budowlanych oraz maszyn.

Firma DAF oferuje nowe, trójosiowe ciągniki siodłowe w ramach serii CF oraz XF zarówno z silnikami PACCAR MX-11 o pojemności 10,8 l jak i PACCAR MX-13 o pojemności 12,9 l i mocy od 291 kW/396 KM do 375 kW/510 KM. W ramach założeń platformy DAF Transport Efficiency w modelach tych dokonano ważnych udoskonaleń, które w połączeniu z innowacyjnymi technologiami, takimi jak tempomat Predictive Cruise Control, zmiana biegów Predictive Shifting oraz tryb Eco, zapewniają oszczędności paliwa rzędu minimum 5%.

Ciągnik siodłowy z kierowaną osią wleczoną z serii CF może być wyposażony w kabinę Day Cab, Sleeper Cab lub Space Cab, natomiast model z serii XF jest dostępny z kabiną Space Cab lub Super Space Cab. Wszystkie modele są już w sprzedaży.

 

Firma DAF Trucks N.V. — część amerykańskiego koncernu PACCAR Inc, jednego z największych na świecie producentów pojazdów ciężarowych — jest wiodącym producentem lekkich, średnich i ciężkich ciężarówek. Firma DAF produkuje kompleksową gamę ciągników siodłowych i podwozi pod zabudowę, dzięki czemu w jej ofercie można znaleźć rozwiązania do wszelkich zastosowań transportowych. Firma jest również wiodącym dostawcą usług: kontraktów serwisowych DAF MultiSupport, usług finansowych firmy PACCAR Financial oraz zaopatrzenia w najwyższej klasy części zamienne PACCAR Parts. Dodatkowo DAF opracowuje i wytwarza podzespoły, takie jak osie i silniki, zwłaszcza dla producentów autobusów i autokarów na całym świecie. Firma DAF Trucks N.V. dysponuje zakładami produkcyjnymi w Eindhoven w Holandii, Westerlo w Belgii, Leyland w Wielkiej Brytanii i Ponta Grossa w Brazylii oraz ponad tysiącem punktów dealerskich i serwisowych na całym świecie.

 

Źródło

 


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.