Select Page


PACCAR: Kenworth prezentuje model T880 — nowy ciężarowy samochód specjalistyczny


 

Podczas corocznego pokazu Mid-America Trucking Show odbywającego się w marcu w Louisville w stanie Kentucky, firma Kenworth zaprezentowała nowy ciężarowy samochód  Kenworth T880. „Nowy Kenworth T880 kontynuuje tradycję producenta, który oferuje jakość, nowoczesność i zaawansowane technologie, tworząc najlepsze w branży, wytrzymałe i niezawodne wyspecjalizowane samochody ciężarowe”, powiedział Gary Moore, wiceprezes firmy PACCAR oraz dyrektor naczelny Kenworth. „Odbiorcy i kierowcy pojazdów użytkowych potrzebują wytrzymałych samochodów o niskich kosztach eksploatacji, które będą się doskonale sprawdzały w trudnych warunkach. Nie mamy wątpliwości, że Kenworth T880 przewyższy oczekiwania klientów.”

Kenworth T880 posiada wykonaną z tłoczonych elementów aluminiowych kabinę o szerokości 2,1 metra. Stanowi ona doskonałe miejsce do pracy, dzięki wykorzystaniu panoramicznej szyby, pięcioelementowej pokrywy silnika, o 30 procent większemu kątowi otwarcia drzwi oraz najlepszego w branży oświetlenia przedniego dla pojazdów ciężarowych. Kenworth T880 wyposażony jest w 12,9 litrowy silnik PACCAR MX-13. Ta oszczędna jednostka napędowa dla samochodów ciężarowych osiąga teraz moc 500 KM i maksymalny moment obrotowy 2500 Nm.  Kenworth T880 jest pojazdem opracowanym do zastosowania w różnych wersjach: wywrotka, betonomieszarka, śmieciarka oraz pojazd do przewozu ponadgabarytów. Model T880 pojawi się w sprzedaży w lecie 2013 roku.

PACCAR jest globalnym liderem w zakresie projektowania i produkcji wysokiej jakości lekkich, średnich i ciężkich samochodów ciężarowych marki Kenworth, Peterbilt i DAF oraz wsparcia technicznego dla użytkowników tych pojazdów. PACCAR projektuje i produkuje także zaawansowane silniki diesla, świadczy usługi finansowe i informatyczne oraz zajmuje się dystrybucją części pojazdów związanych ze swoją główną działalnością. Akcje PACCAR są notowane na rynku NASDAQ Global Select Market (symbol PCAR). Adres firmowej strony internetowej to www.paccar.com


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 6 lat temu.