Select Page


PACCAR: ogłasza przychód i dochód za pierwszy kwartał


 

„PACCAR ogłosił wysokie przychody i dochód netto za pierwszy kwartał 2013 r.” – informuje Mark Pigott, prezes Zarządu i dyrektor naczelny. „W porównaniu z zeszłym rokiem wyniki segmentu samochodów ciężarowych PACCAR wykazują spadek sprzedaży w Ameryce Północnej, z uwagi na wolniejszy wzrost gospodarczy. PACCAR z powodzeniem kontynuował działalność w dziedzinie części zamiennych i wykazywał dobre wyniki w działalności finansowej. Jestem bardzo dumny z naszych 21.700 pracowników, którzy przyczynili się do wytworzenia najnowocześniejszych produktów w branży i świadczyli najwyższej jakości usługi naszym klientom na całym świecie.”

Za pierwszy kwartał 2013 roku PACCAR uzyskał dochód w wysokości 236,1 mln USD (0,67 USD na jedną rozwodnioną akcję) w porównaniu z 327,3 mln USD (0,1 USD na jedną rozwodnioną akcję w pierwszym kwartale zeszłego roku. Przychody ze sprzedaży netto w pierwszym kwartale 2013 r. wraz z przychodami z usług finansowych wyniosły 3,92 mld USD w porównaniu z 4,78 mld USD za pierwszy kwartał 2012 r.  

„Mocny bilans PACCAR i dodatnie przepływy pieniężne pozwoliły spółce w ciągu ostatnich dwóch lat zainwestować ponad 1,5 mld USD w nowe produkty i usługi. Ostatnio PACCAR wprowadził na rynek nowe modele ciężarówek DAF: CF Euro 6 i LF Euro 6, Kenworth: T880 i Peterbilt: Model 567. Te nowe pojazdy stanowią uzupełnienie nowych modeli ciężarówek wprowadzonych w 2012 roku – DAF: XF Euro 6, Kenworth: T680 i Peterbilt: Model 579. Poszerzył się również asortyment technicznie zaawansowanych silników o niskim zużyciu paliwa, dzięki wprowadzeniu na rynek silnika PACCAR MX-11. Te nowe produkty przyczynią się do długoterminowego wzrostu spółki” – dodał Pigott. W 2012 r. PACCAR osiągnął rekordowy, 16-procentowy udział w europejskim rynku samochodów ciężarowych powyżej 16 ton i rekordowy – 30,6-procentowy udział w północnoamerykańskim rynku samochodów ciężarowych klasy 8.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 6 lat temu.