Select Page


Polskie Zwierzaki podbijają Szwajcarię


IMG_6832
 

 

W dniu dzisiejszym cztery ciągniki z karawany Naturalnie Renault Trucks przekroczyły granicę niemiecko-szwajcarską, aby wziąć udział w jednych z największych targów transportowych TransportCH w Szwajcarii. Targi odbywają się cyklicznie, co dwa lata i gromadzą ponad 32 tysiące zwiedzających zainteresowanych zakupem pojazdów ciężarowych.

W tym roku jedną z największych atrakcji targów będą Zwierzaki Renault Trucks, ciągniki z karawany Naturalnie Renault Trucks, które jeszcze niedawno można było spotkać na wybranych spośród największych parkingów w Polsce.

Przypominamy, że pomyśl karawany narodził się w polskiej siedzibie Renault Trucks i jego głównym założeniem jest pokazanie pojazdów nowej gamy T kierowcom zakochanych w wygodzie Magnum, ale także kierowcom innych pojazdów, szukającym najbardziej ergonomicznego i komfortowego pojazdu na rynku. Wielu z nich widziało charakterystyczne kabiny Renault Trucks T na drogach Europy, ale nie wszyscy mieli okazję zobaczyć ich od środka.

Życie kierowcy upływa zgodnie z rytmem wyznaczonym przez przepisy o czasie pracy, stąd niełatwo zaplanować spotkania z nimi. Tym bardziej cieszy fakt, że w czasie postojów na polskich parkingach udało się zaprezentować gamę T około 1000 kierowcom, a niejednokrotnie także właścicielom firm transportowych, którzy często sami siadają za sterami swoich zestawów. Pomimo że, na co dzień Panowie zajmują się innymi rzeczami wszyscy byli zgodni, Renault Trucks T to doskonały pojazd zarówno pracy jak i wypoczynku. Wysokie noty za komfort wypoczynku zebrała dolna leżanka, dająca się rozciągnąć do szerokości 80 cm a wyposażona w akcesoryjny „hamak” stająca się doskonałym miejscem wypoczynku w trakcie krótkiej „pauzy”.  Najmniejszych wątpliwości nie budził pośród zgromadzonych fakt, że Renault Trucks T dobrze dba o swojego kierowcę.

Motyw Ciągników-Zwierzaków tak urzekł Szwajcarów, że już od czerwca trwały negocjacje w sprawie transportu ich na listopadowe targi szwajcarskie, które gromadzą, co dwa lata ponad 32 tysiące zwiedzających.

Krokodyl to alegoria siły i długowieczności, zależnie od wyboru przyszłego właściciela pojazd może mieć do 520 KM. Druga cecha nie podlega negocjacji, pojazd został skonstruowany i przetestowany w ten sposób żeby służyć jak najdłużej. Zielony ciągnik stanie w centrum stoiska Renault Trucks w hali 2.2. Dopełnieniem ekspozycji będą dwa pozostałe „zwierzaki”:

Pantera Śnieżna – uosobienie siły, pracowitości i wytrzymałości gamy T (przyp. „Może unieść dwa razy więcej niż inne gatunki”, co znaczy, że posiada najwyższą ładowność, szczególnie w przypadku T11 Sleeper Cab).

 Żyrafa – tak jak ten patron, pojazdy z gamy T potrafią zaskoczyć zapotrzebowaniem na „pożywienie” mniejszym niż inne porównywalne gatunki, a dzięki specyficznej konstrukcji tak jak żyrafa Renault Trucks T może „sięgnąć tam gdzie inni nie potrafią”, oferując swojemu właścicielowi dodatkowe zyski.

Do odwiedzania stoiska Renault Trucks będzie zachęcał ustawiony tuż przed wejściem głównym na Targi, ciągnik T520 High Sleeper Cab z kabiną Maxispace, udekorowany płomiennym wizerunkiem Lwa. To swoisty „przewodnik stada”, pojazd z najlepszym możliwym dla pojedynczej obsady wyposażeniem. W kabinie Maxispace zamiast górnej leżanki znajduje się dodatkowy schowek, podzielony na trzy podświetlane komory o wysokości 36 cm, zamykane roletami. Wymiary schowka oraz wyprowadzone we wnętrzu gniazdko elektryczne sprawiają, że kierowca łatwo może doposażyć pojazd w kuchenkę mikrofalową i/bądź ekspres do kawy. Do tylnej ściany kabiny przymocowany jest stolik o wymiarach 81 x 60 cm, rozkładany za naciśnięciem przycisku. Po skończonym posiłku stolik ten można złożyć, odchylając go do położenia transportowego. Rozsuwany blat stołu skrywa etui na zastawę stołową dla dwóch osób. Dodatkowo pod fotelem kierowcy, na bocznej ścianie znajduje się wysuwana szuflada z funkcjonalnymi przegródkami do przewozu kubków i szklanek.

Tak, więc jeśli będziecie w pobliżu i chcecie odwiedzić „starych znajomych” zajrzycie w dniach 12-15 Listopada 2015 do hali BERNEXPO zlokalizowanej w Bernie przy ulicy Mingerstrasse 6.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , , , , , , , ,
Opublikowano 4 lata temu.