Select Page


Renault: 10 wyjątkowych Magnum sprzedanych w Niemczech


 


Renault Trucks właśnie sprzedało na aukcji 10 Renault Magnum, które zostały specjalnie udekorowane z okazji 20-lecia tego legendarnego pojazdu. W konkursie ogłoszonym na portalu społecznościowym Jovoto wzięło udział 80 międzynarodowych  projektantów. Zwycięzcą została 27-letnia projektantka z Rumunii, która « ubrała » Renault Magnum w różne marynarki. Przy okazji sprzedaży, przekazano 30 000 euro stowarzyszeniu DocStop, które działa aktywnie w ramach pomocy medycznej dla kierowców.

Jest ich tylko 10 sztuk. Pod koniec października sprzedano 10 Renault Magnum, których projekt  zwyciężył w międzynarodowym konkursie zorganizowanym przez Renault Trucks Niemcy. Te jedyne w swoim rodzaju pojazdy, oklejone wg. projektu wymyślonego przez młodą projektantkę z Rumunii Ionica Dogaru. Wiosną tego roku, wygrała ona konkurs na projekt oklejenia Renault Magnum organizowany z okazji 20-lecia pojazdu. « Kluczowym elementem jest zamek na środku osłony chłodnicy» tłumaczy Ionica Dogaru, « oddziela on bowiem część górną i dolną, a każda z nich przedstawia inne wartości : tradycję i nowoczesność. Pojazd ten jednak mimo tych licznych szat, które przybierał przez lata, w głębi duszy jest ten sam.

10 sprzedanych Renault Magnum zostało udekorowanych w wyjątkowe 2-kolorowe “marynarki”. Obrazują one nieustanną fascynację tym legendarnym pojazdem, 20 lat po jego oficjalnej prezentacji i zdobyciu tytułu “Trucks of the year” w 1991.


www.renault-trucks.pl


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.