Select Page


Renault: 111 pojazdów dla szwajcarskiej filii grupy Carlsberg


 

Należąca do koncernu Carlsberg firma Feldschlöschen Getränke AG odebrała pierwsze 111 egzemplarzy pojazdów ze 136 zamówionych w pierwszej połowie 2011 roku. Zamówienie to zostało złożone w następstwie przetargu wygranego przez Renault Trucks. Po przeprowadzeniu testu sześciu modeli sześciu różnych marek w rzeczywistych warunkach, szwajcarska firma zdecydowała się na zakup 110 Renault Premium Distribution i 26 Renault Midlum Euro V EEV.

Pod koniec listopada do Fedschlöschen Getränke AG dotarło kolejnych 21 pojazdów. W poprzednich miesiącach do firmy trafiło 90 samochodów. Całość zamówienia, obejmującego 136 pojazdów, zostanie zrealizowana do kwietnia 2012 roku. W skład zamówienia wchodzi 110 egzemplarzy Renault Premium Distribution 26 t o mocy 430 KM oraz 26 Renault Midlum 16 t o mocy 300 KM, wszystkie w wersji Euro V EEV ze zautomatyzowanymi skrzyniami biegów Optitronic i Optidriver+.

Na początek sześć samochodów o analogicznej specyfikacji sześciu różnych producentów zostało przetestowanych przez szwajcarską firmę przy realizacji dostaw w strefach miejskich i wiejskich oraz w terenie górzystym. Na zakończenie testu każdy kierowca i każdy szef parku samochodowego wypełnili ankietę zadowolenia. W rezultacie firma podjęła decyzję o wyborze produkowanych przez Renault Trucks modeli Midlum i Premium Distribution.

« Pod względem naszego pierwszego kryterium, czyli zużycia paliwa, Midlum i Premium Distribution uzyskały bardzo dobre wyniki » – wyjaśnił Kay Kretschmann, dyrektor działu transportu w firmie Feldschlöschen. Firma ta wyznaje te same wartości co Renault Trucks jeśli chodzi o obniżanie zużycia paliwa i ochronę środowiska. – « Ponadto naszym kierowcom przypadł do gustu komfort użytkowania zautomatyzowanej skrzyni biegów oraz rozwiązania zastosowane w kabinie, w szczególności łatwość dostępu do wnętrza oraz przeszklone drzwi boczne ».

Podkreślając profesjonalizm Renault Trucks, P. Kretschmann zakończył swą wypowiedź słowami: – « Kompetencje i sprawność działania sieci obsługi posprzedażnej Renault Trucks są doskonale dostosowane do naszych potrzeb ».

Założona w 1876 roku firma Feldschlöschen zatrudnia aktualnie 1 300 pracowników, w tym 500 osób w dziale logistyki. Pojazdy tej firmy zapewniają dostawy towarów do 25 000 klientów z branży restauracyjnej i dystrybucji detalicznej, jak również dystrybucję napojów.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.