Select Page


Renault: 35 pojazdów Kerax zadba o porządek na rosyjskich drogach


 


Rosyjska firma Rosdorstroyha, odpowiedzialna za porządkowanie i naprawę dróg wzbogaciła swoją flotę o 35 pojazdów Renault Kerax wyposażonych w pakiet „Extreme Cold”. Keraxy już wcześniej miały okazję zmierzyć się z surowym rosyjskim klimatem podczas prac budowlanych i na terenach kopalń.  Tym razem, pojazdy te trafią w okolice St Ptersburaga, miasta słynącego z oblodzonych dróg i ciężkich warunków pogodowych.

Duża ładowność, największy prześwit na rynku oraz zoptymalizowana moc sprawiły, że Kerax cieszy się w Rosji świetną reputacją, czego wyrazem są nagrody jakie mu przyznano.   W 2009 roku Kerax otrzymał  nagrodę dla najlepszego pojazdu w kategorii HGV, a w 2010 tytuł ciężarówki roku. A teraz, po raz kolejny, jedna z głównych firm rosyjskich zdecydowała się postawić na Keraxa.  Jesienią tego roku, Renault Trucks Vostok dostarczy 35 podwozi w konfiguracji 6×4 do Rosdorstroy, firmy pochodzącej z St Petersburga, specjalizującej się w porządkowaniu i reperowaniu dróg. Obecnie Rosdorstoy ma w swoim posiadaniu 100 pojazdów ciężarowych, z czego 1/3 stanowią Keraxy.

Te 34-tonowe pojazdy DMC wyposażone w silnik DXi11 o mocy 380 Km, będą pracowały w bardzo ciężkich, zimowych warunkach na terenie St Petersburga i okolic. W związku z tym, zostały wyposażone w pakiet „Extreme Cold”, zawierający system wstępnego podgrzewania oleju silnikowego w momencie, kiedy pojazd jest w stanie spoczynku, dzięki czemu łatwiej go później uruchomić. Co więcej, system ten wyposażony został w specjalne płyny chłodnicze, które nie zamarzają  nawet przy -40°C, podgrzewacz paliwa oraz system podgrzewania kabiny zapewniający kierowcy maksymalny komfort. Pojazdy posiadają również urządzenia do kruszenia lodu z jezdni oraz wyposażenie typowe dla pługów śnieżnych.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.