Select Page


Renault: Optifuel Solutions nagrodzony w Niemczech


 

Program Optifuel Solutions Renault Trucks, został niedawno nagrodzony w Niemczech Europejską nagrodą za Koncepcję Stabilnego Rozwoju w Transporcie 2012, w kategorii „Usługi dla pojazdów użytkowych”. Jury było pod wrażeniem skuteczności rozwiązań Programu Optifuel w redukcji szkodliwego wpływu paliwa na środowisko, poprzez obniżenie jego zużycia.

Pierwsza edycja konkursu „Europejska Nagroda za Koncepcję Stabilnego Rozwoju w Transporcie”, zorganizowana przez niemieckich wydawców z Grupy Huss-Verlag w Monachium, zakończyła się zwycięsko dla firmy Renault Trucks, autora programu „Optifuel Solutions”, który został doceniony za swoją wysoką skuteczność. Optifuel Solutions  to kompilacja Optifuel Technology, najlepszej technologii z zakresu oszczędności paliwa oferowanej przez Renault Trucks, Optifuel Training, programu szkoleniowego dla kierowców z zakresu ekonomicznej jazdy oraz Optifuel Infomax, bezkonkurencyjnego narzędzia mierzącego i analizującego poziom konsumpcji paliwa. Pod koniec zeszłego roku, podczas oficjalnej ceremonii zorganizowanej w Monachium, Stefan Schall, Dyrektor Niemieckiego Oddziału Renault Trucks, odebrał nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii “Usługi dla pojazdów użytkowych”.

Niezależne jury składające się ze znanych przedstawicieli świata nauki, biznesu i mediów podkreśliło, że znaczący wpływ na decyzję o przyznaniu nagrody Renault Trucks za Optifuel Solutions, miała  wysoka skuteczność w obniżaniu zużycia paliwa.

Jury wspomniało także o nowatorskim podejściu Renault Trucks jełśi chodzi o oszczędności w spalaniu. Program Optifuel Solutions został wprowadzony w 2007 roku i z czasem udowodnił swoją skuteczność w konsekwentym obniżaniu szkodliwego wpływu transportu drogowego na środowisko. Podczas ceremonii wręczenia nagród, jury wyraziło uznanie dla wyniku 6,4% redukcji w zużyciu paliwa (potwierdzonego certyfikatem niemieckiego TÜV w 2009) w Premium Optifuel.

Kryteria, na podstawie których wyłania się laureata Europejskiej Nagrody za Koncepcję Stabilnego Rozwoju w Transporcie”, oparte są na trójwymiarowym modelu zdefiniowanym w 1983 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych, który uwzględnia aspekty ekonomiczny, ekologiczny oraz społeczny.

www.renault-trucks.pl


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.