Select Page


Renault Trucks: dla PEPSI-COLA


 

Kolejne pojazdy dystrybucyjne Renault Midium trafiły do polskiego klienta. Na początku maja br. w Bielanach Wrocławskich odbyło się przekazanie nowych ciężarówek dla PEPSI-COLA. Po ubiegłorocznej dostawie 13 sztuk, firma zamówiła kolejne cztery auta, które tym razem zasilą odział na Dolnym Śląsku. Kluczyli do nowych pojazdów z rąk Mariusza Kowalskiego, odpowiedzialnego za sprzedaż flotową Renault Trucks Polska odebrał Krzysztof Koseski, koordynator ds. Transportu w firmie PEPSI-COLA General Bottles Poland. Pojazdy do odbioru przygotował nowy partner serwisowy Renault Trucks Polska w Legnicy – OMNI MOTO Sp. z o.o.

Renault Midlum z sześciocylindrowym 270-konnym silnikiem DXi7 jest dynamiczne i doskonale spełnia swoje zadania w aglomeracjach miejskich. Ze względu na rodzaj przewożonego ładunku oraz stan polskich dróg PEPSI-COLA wybrała podwozia o wzmocnionym zawieszeniu obu osi na resorach piórowych. 18-tonowe samochody zdecydowano się „odchudzić” do 16 ton DMC. Ułatwia to jazdę po terenie dużych miast.

Komfort pracy kierowców do ważny aspekt przy wyborze auta. Renault doskonale spełnia oczekiwania klientów w tym zakresie. Midlum wyróżnia się kompaktową kabiną o szerokości 2,10 m. Rozwiązanie “Access” zostało opracowane przez Renault Trucks z myślą o potrzebach branży dystrybucji. Obejmuje ono m.in.: możliwość otwarcia drzwi pod kątem 90°, antypoślizgowe stopnie umieszczone w osi drzwi, uchwyty po obu stronach drzwi, oświetlenie stopni, opuszczane siedzenie oraz pneumatycznie podnoszona kolumna kierownicy.
– Renault Midlum dla PEPSI-COLA zostały wyposażone w wiele pomocnych urządzeń ułatwiających pracę kierowcy w miejskiej dystrybucji. Pojazdy otrzymały m.in. czujniki cofania z wyświetlaczem precyzyjnie pokazującym odległość od przeszkody, sygnalizator otwarcia stopnia bocznego oraz klimatyzację. Na życzenie klienta zamontowaliśmy radia CB ułatwiające kierowcom komunikację pomiędzy sobą. Dodatkowo Midlum może mieć przeszklone dolną część prawych drzwi, z czego skorzystała firma PEPSI-COLA i zamówiła tę właśnie opcję – mówi Mariusz Kowalski.

Konstrukcja podwozia Midlum ułatwia zabudowę i umożliwia łatwe przystosowanie pojazdu do specyfiki każdej branży. Przy rozstawie osi 5300 mm możliwe było zamocowanie nadwozia o długości wewnętrznej 6600 mm. W dystrybucji liczą się dobre pomysły, które pozwalają szybko zamocować oraz sprawnie rozładować towar. Firma Spier znana z zabudów do dystrybucji opracowała unikalny system otwierania kurtyny oraz mocowania ładunku. Ściana plandekowa przesuwana do przodu lub do tylu ma możliwość blokowania w każdym miejscu po rozsunięciu.

Nadwozia zaprojektowane specjalnie do przewozu napojów charakteryzuje innowacyjny sposób rozkładania oraz przestawiania aluminiowych stelaży odgradzających poszczególne partie towaru. Kilkoma ruchami ręki można je złożyć i podwiesić płasko pod sufitem uzyskując otwartą przestrzeń wewnątrz zabudowy. Dodatkowo ładunek mogą zabezpieczać elastyczne pasy, które montuje się do specjalnych oczek znajdujących się wewnątrz pionowych kątowników stanowiących konstrukcję nadwozia. Ciekawostką w zabudowie Spier jest również system bocznych zabezpieczeń przeciwnajazdowych. Belki te oprócz swojej podstawowej funkcji, po otwarciu, pełnią rolę stopni wejściowych do wewnątrz ładowni.

– Specyfika naszej branży wymaga sprawdzonych i pewnych rozwiązań. Renault Midlum z zabudową kurtynową typu Spier to produkt, który według mnie jest optymalnym rozwiązaniem na polskim rynku. W sumie flotę PEPSI-COLA zasila 17 takich pojazdów. Jestem przekonany, że posłużą nam przed długie lata – powiedział Krzysztof Koseski.

Hydrauliczną burtę załadunkową, jednocześnie będącą zamknięciem tylnej części zabudowy, dostarczyła firma Bär Cargolift Polska. Winda o nośności 2 ton została dodatkowo zaopatrzona w system automatycznego zamykania. Kierowca kończąc pracę wykonuje jeden ruch joystick-iem, po którym burta sama dopasuje się do odpowiedniej pozycji umożliwiającej kontynuowanie jazdy.

PEPSI-COLA korzysta również z systemu Infomax, który zbiera informacje dotyczące eksploatacji pojazdu. Dane o o stylu jazdy kierowcy i pojeździe mogą być później przedmiotem analizy kosztów działalności floty. Renault Midlum w barwach PEPSI-COLA mają dodatkowo zainstalowane urządzenia G-Box, firmy PC-Net, umożliwiające m.in. lokalizowanie ciężarówek za pomocą systemu GPS oraz kontrolę zużycia paliwa.

W okresie 2-letniej gwarancji PEPSI-COLA będzie korzystać z autoryzowanych serwisów Renault Trucks, które oferują usługę assistance dostępną 24 godziny na dobę. W ramach kontraktu nastąpi szkolenie kierowców w Szkole Ekonomicznej Jazdy Renault Trucks, a także szkolenie administratorów z obsługi systemu Infomax.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.