Select Page


RENAULT TRUCKS: Dobry początek drużyny w TRUCK RACING


 

12 maja br. eliminacjami na nowym torze w Stambule zainaugurowany został tegoroczny sezon Wyścigowych Mistrzostw Europy Pojazdów Ciężarowych. Ekipa Renault Trucks- MKR Technology po każdym z czterech wyścigów stawała na podium, zdobywając tym samym cenne punkty w klasyfikacji generalnej. Jak zawsze, dla Renault Trucks rozpoczęcie sezonu było dużym wydarzeniem medialnym. Ponad 850 zaproszonych gości oglądało wyścigi na żywo korzystając z licznych atrakcji przygotowanych przez producenta.

Z nadejściem wiosny,  rozpoczął się kolejny sezon wyścigowy. Inżynierowie z zespołów bardzo dobrze wykorzystali zimową przerwę i optymalnie przygotowali pojazdy do tegorocznych zmagań. Początek sezonu nie był łatwy. Rywalizacja była bardzo wyrównana, o czy świadczą chociażby wyniki końcowe niedzielnej rundy kwalifikacyjnej zwanej „Super Pole”, decydującej o kolejności na stracie do pierwszego wyścigu. Pięciu najszybszych kierowców dzieliły zaledwie ułamki sekund! Zdobywając miejsce na podium po każdym z czterech wyścigów, ekipa MKR Technology uzyskała cenne punkty zarówno w klasyfikacji indywidualnej kierowców jak i w klasyfikacji drużynowej, w której obecnie jest na prowadzeniu.
Renault Trucks był głównym partnerem pierwszej rundy wyścigów ciężarówek tego sezonu w Stambule. Z myślą o swoich klientach i pozostałych gościach, producent zorganizował specjalne stoisko VIP o powierzchni 200m2. Co więcej, w pobliżu toru publiczność mogła skorzystać z wielu atrakcji i dowiedzieć się więcej o pojazdach Renault Trucks i rozwiązaniach Optifuel Solutions. Największym powodzeniem cieszyły się mini-tory wyścigowe, butik z akcesoriami Renault Trucks oraz symulatory z grą Truck Racing by Renault Trucks, dostępną na iPhone, Android, iPad i Google Play. Podczas weekendów, w czasie których odbywają się mistrzostwa Truck Racing pobranie gry jest bezpłatne.

Kolejne starcie naszych czerwono-czarnych mocarzy już w najbliższy weekend 19-20.05.2012 w Misano (Włochy).


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.