Select Page


Renault Trucks: Karawana Maxity


 

Od połowy sierpnia trwa „Karawana Maxity”. To zorganizowany przez Renault Trucks Polska specyficzny, objazdowy pokaz  możliwości zabudowy i wykorzystania samochodu  Renault Maxity. Karawana składająca się z czterech różnie skonfigurowanych pojazdów odwiedzi siedmiu dealerów firmy, a ich handlowcy będą mogli w tym czasie zademonstrować uczestniczące w niej auta swoim klientom.

Renault Maxity to na naszym rynku pojazd wyjątkowy. Jego dopuszczalna masa całkowita wynosząca od 2,8 do 4,5 t pozwala na wykorzystywanie zarówno w segmencie samochodów dostawczych, jak i ciężarówek. Niezależnie jednak od tego, w którym jest wykorzystany, dysponuje największą ładownością w swojej klasie – nawet 1820 kg w wersji o DMC 3,5 t! Nawet jeśli odejmiemy od tej wartości masę zabudowy, Maxity pozostaje na tym polu rekordzistą. To zasługa specyficznej konstrukcji pojazdu opartej na podłużnicowej ramie drabinkowej oraz umieszczenia kabiny nad silnikiem (COE) – takiej samej jak w dużych samochodach ciężarowych. Maxity oferowane są jako podwozia z trzyosobową kabiną dzienną oraz z podwójną kabiną załogową, która może przewieźć nawet sześcioosobową brygadę. Do napędu służą silniki wysokoprężne. Te o pojemności 2,5 l o mocy 110 i 130 KM rozwijają maksymalny moment obrotowy 250 Nm przy 1600 obr./min i 270 Nm przy 1800 obr./min. Najmocniejszy silnik o pojemności 3,0 l osiąga aż 150 KM i oddaje do dyspozycji kierowcy maksymalny moment obrotowy aż 350 Nm przy 1600 obr./min. Na przełomie roku do oferty zostaną wprowadzone nowe silniki spełniające normę Euro 5 o tych samych pojemnościach, w których moc i moment obrotowy zostały zwiększone o ok. 10 procent.

W „Karawanie” uczestniczą dwa Maxity 150.45/6 (napędzane trzylitrowym silnikiem o mocy 150 KM, dopuszczalna masa całkowita 3,5 t) i dwa Maxity 130.35/6 HD (silniki o pojemności 2,5 l i mocy 130 KM, DMC 3,5 t). Skrót HD oznacza Heavy Duty, czyli pojazd do ciężkich zastosowań, który ma wzmocnione zawieszenie i tylny most, wzmocnione hamulce z ABS i koła o średnicy 16 cali. Dzięki  tym ulepszeniom, Maxity bez problemu poradzi sobie w najbardziej wymagających warunkach, jakim muszą sprostać samochody dostawcze.

Karawana rozpoczęła swoją trasę w krakowskim Eurocompleksie (16.08. – 30.08), potem odwiedziła katowicki Tandem Trucks (2.09. – 16.09.), kutnowski Polsad (20.09. –  4.10.), gdyński oddział Bernard Trucks (6.10. –  20.10.), a dalej powędruje do kujawsko-pomorskiego Autosu (24.10. – 6.11.), olsztyńskiego Falco (9.11 – 22.11.) i białostockiego

Wimeksu (25.11.- 9.12.). – Założeniem projektu pod nazwą „Karawana Maxity” jest umożliwienie handlowcom naszych koncesjonerów pokazanie klientom samochodów z różnymi zabudowami, a także dotarcie do tych potencjalnych użytkowników, którzy jeszcze Maxity nie znają – mówi Mariusz Kowalski, kierownik sprzedaży samochodów gamy lekkiej w Renault Trucks Polska. – Samochody takie jak te uczestniczące w karawanie mają zabudowy skonfigurowane przez nas na podstawie wieloletnich doświadczeń i znajomości polskiego rynku. Wiemy jakie pojazdy są najchętniej wybierane, a to co tu pokazujemy to owoc współpracy ze starannie wyselekcjonowanymi producentami nadwozi, którzy spełniają wysokie wymagania Renault Trucks. Korzystając z „Karawany” handlowcy odbyli już wiele wizyt u klientów, wielu z nich przyjeżdża też poznać Maxity bezpośrednio u dealerów. Zainteresowanie niewątpliwie podnoszą promocyjne warunki zakupu tych pojazdów. Zadbaliśmy o bardzo atrakcyjne pakiety gwarancji na samochody oraz finansowania przez Renault Trucks Financial Services.

Z tej bogatej oferty każdy przedsiębiorca może dobrać pakiet najlepiej spełniający jego oczekiwania, np. 4 lata gwarancji z ograniczeniem przebiegu do 150 tys. km w wariancie EXPANDYS MAXI lub pakiet 4 lata gwarancji z ograniczeniem przebiegu do 200 tys. km w wariancie EXPANDYS STANDARD. Zróżnicowanie ofert jest odpowiedzią na bardzo dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku dystrybucyjnego – szczegółowe dane dotyczące zakresów wariantów EXPANDYS dostępne są u autoryzowanych koncesjonerów Renault Trucks.

Renault Trucks wraz z RTFS przygotowało również unikalną ofertą do tej pory zarezerwowaną dla gamy ciężkiej – preferencyjny 3-letni leasing połączony z 3-letnią gwarancją i obsługą serwisową. W ramach uzupełnienia tej oferty kupujący dodatkowo otrzymuje pełen pakiet ubezpieczeniowy na pierwszy rok, a także preferencyjne stawki ubezpieczenia na kolejne lata eksploatacji. Największą zaletą takiego leasingu jest możliwość dokładnego poznania pełnych kosztów eksploatacji już w momencie podejmowania decyzji, co w obecnych czasach powinno być kluczowe w planowaniu nowych inwestycji w najbliższych latach. Przedsiębiorca, który kupi Maxity musi się martwić w zasadzie tylko o ceny paliwa.

O tym, że „Karawana Maxity” to trafiony pomysł świadczą szybko złożone pierwsze zamówienia.  Każdy chętniej kupuje to co może dotknąć i zobaczyć w rzeczywistości, niż tylko na stronie www lub w katalogu. A i sprzedawcom jest wtedy dużo łatwiej zaprezentować pojazd i przekonać do jego zalet klientów. – W naszym regionie Maxity od momentu premiery sprzedaje się znakomicie, a wprowadzenie promocyjnych pakietów z rozszerzonymi gwarancjami i atrakcyjnym finansowaniem    jeszcze bardziej przekonuje klientów do składania zamówień – mówi Agata Napiórkowska z działu handlowego gdyńskiego oddziału Bernard Trucks. – U nas na przykład chętnie kupują te pojazdy  firmy zajmujące się handlem rybami i ich przetwórstwem. Z tego co wiemy najbardziej podoba się im bardzo duża ładowność i odporność Maxity na ciężkie warunki eksploatacji.

www.renault-trucks.pl


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.