Select Page


Renault Trucks: Kerax Cape to Cape Ambasadorem Rajdu Wrocław


 

Kerax 6×6, stworzony na « Cape to Cape » w 2009, został  Ambasadorem Rajdu Wrocław (Rallye Breslau)—największego rajdu dla Amatorów w Europie i tym samym znalazł się znowu w swoim ulubionym terenie, z daleka od ubitych tras.  Wbrew swoim dotychczasowym nazwom Munich-Breslau, Berlin-Breslau, Dresden-Breslau, rajd dopiero po raz pierwszy  w swej 16 letniej historii wyruszył z Wrocławia. Nigdy też się tu nie skończył.

Kerax zachwyca samym sobą, jest super widoczny i może poruszać się po każdym terenie. To sprawiło, że Gregor Jentzsch, odpowiedzialny za kontakty z prasą w Renault Trucks Niemcy przekazał  go Henrikowi Strasser, Dyrektorowi 17-tej edycji rajdu. Pojazd specjalnie stworzony z myślą o połączeniu Przylądka Północnego z Przylądkiem Dobrej Nadziei, zapewniał obsługę serwisową w czasie rajdu, niczym  « ambasador na kółkach». Między poszczególnymi rajdami Kerax Cape to Cape będzie reprezentował wyścigi Amatorów na różnych targach i prezentacjach w całej Europie.

Z 47 pojazdami Rajd Wrocław, który właśnie się zakończył zgromadził  tyle pojazdów co rajd Dakar. W ciągu tygodnia od 25 czerwca do 2 lipca b.r. uczestnicy rajdu pokonali 1500 kilometrów jadąc przez Polskę i Niemcy. Ograniczony na samym początku do 300 pojazdów (motory, quady, buggy side by side, 4 x4 i ciężarówki) rajd ten jest największą terenową imprezą rajdową w Europie. W tegorocznej edycji na starcie stanęły załogi z 16 państw.

Już niedługo 24.09-1.10.2011 kolejna 18-ta edycja rajdu tym razem przez Węgry, Rumunię i Bułgarię.

więcej informacji na temat rajdu: www.rallye-breslau.com


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 7 lat temu.