Select Page


Renault Trucks: Królowie podium w Albacete


 

Podczas  trzeciego etapu Mistrzostw Europy w wyścigach pojazdów ciężarowych  w Albacete w Hiszpanii  kierowcy drużyn Renault Trucks- MKR Technology i MKR Team 14 Juniors mieli okazję kilkakrotnie stanąć na podium. Ostatecznie obie drużyny zdobyły cenne punkty zajmując odpowiednio 2 miejsce (MKR Technology) i 3 miejsce (MKR Technology Juniors). W klasyfikacji indywidualnej Markus  Oestreich zajął trzecie miejsce. Po raz kolejny Adam Lako potwierdził swój ogromny potencjał trzykrotnie stając na podium.

Sobotnie wyścigi rozpoczęły się obiecująco. Markus Oestreich, Adam Lacko i Markus Bösiger tak świetnie wystartowali w pierwszym wyścigu, że można było mieć nadzieję, że na podium staną tylko czarno czerwoni. Niestety, jedynie Oestreich (drugi) i Lacko (trzeci) weszli na podium. Bösiger musiał zadowolić się czwartym miejscem. Podczas drugiego sobotniego wyścigu, gdzie zawodnicy startowali w odwrotnej kolejności, Adam Lacko zdołał zachować wywalczoną wcześniej trzecią pozycję. Wynik sobotniej klasyfikacji drużynowej: ekipa Renault Trucks-MKR Technology wygrała pierwszy wyścig. W drugim natomiast  jako pierwsza linię mety przekroczyła MKR Technology Team 14 Juniors.

Podczas niedzielnych kwalifikacji, Markus Oestreich uzyskał wspaniały czas okrążenia, ale niestety został ukarany za przekroczenie linii, wskutek czego spadł z drugiej pozycji na dziesiątą. W tym wyścigu świetnie za to spisał się młody Lacko, który zajął drugie miejsce na podium. Niewiele  brakowało by na podium stanął obok niego  Markus Bösiger, który w ostatnich momentach wyścigu został zepchnięty na czwartą pozycję. W  niedzielnym wyścigu drużyna MKR Team 14 Juniors zdobyła zatem trzecie miejsce w pierwszym wyścigu, podczas gdy w drugim wyścigu  dwaj „Markusowie” wywalczyli pierwszą pozycję w klasyfikacji drużynowej.

Bez wątpienia był to udany weekend dla obu drużyn Renault Trucks, które kilkakrotnie zajęły miejsce na podium. Markus Oestreich, mający na koncie 103 punkty utrzymał trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej i brakuje mu tylko  6 punktów do swojego rywala. W klasyfikacji drużynowej MKR Technology zajmuje obecnie drugie miejsce i tylko 9 punktów dzieli ją od pierwszego. Warto przypomnieć, że Adam Lacko, który brał udział także w hiszpańskim etapie Mistrzostw Europy w wyścigach pojazdów ciężarowych stanął na podium po każdym z wyścigów, co rokuje wielką karierę w przyszłości.

www.renault-trucks.pl


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.