Select Page


Renault Trucks:  MKR Technology


 

Zwycięstwo, trzy miejsca na podium, potrójne równoległe zwycięstwo … Ekipa Renault Trucks-MKR Technology startująca tym razem na swoim rodzimym terenie, w Czechach sprawiła ogromną frajdę publiczności. Już w pierwszym wyścigu Adam Lacko odniósł pierwsze w swojej karierze zwycięstwo w Mistrzostwach Pojazdów Ciężarowych. Dobra passa udzieliła się pozostałym kolegom z zespołu, którzy w niedzielę dojechali równolegle we trzech zajmując pierwsze miejsce na najwyższym podium! Cel jakim jest utrzymanie tytułu Mistrza Europy jest w dalszym ciągu bardzo realny. Mistrzom kibicowało około 1100 klientów Renault Trucks w specjalnie przygotowanym namiocie i na trybunach.

Pierwsze zwycięstwo to przełomowy moment w karierze sportowca. Młody Adam Lacko, długo będzie pamiętał, że to w Moście, w rodzimych Czechach, po raz pierwszy zajął pole position i najwyższe miejsce na podium. Ten wynik przypomniał całej ekipie smak zwycięstwa. Jednak to był dopiero początek dobrej passy. W niedzielę w pierwszym wyścigu trzy pojazdy Renault Trucks zajęły pierwsze miejsce! Takie potrójne zwycięstwo nie mogło zdarzyć się w lepszym miejscu ! Z jednej strony spektakl rozegrał się na oczach licznie zgromadzonej wiernej publiczności MKR Technology, tuż obok jej siedziby; z drugiej strony zdobyte punkty przybliżyły zespół Renault MKR Technology do tytułu Mistrza w klasyfikacji zespołowej. Przed nami jeszcze 3 etapy w ramach tegorocznych mistrzostw. Od lidera dzielą zespół Renault Trucks zaledwie  32 punkty.

40 tysięcy kibiców było zachwyconych zaciętą walką zawodników, którzy pojawili się na torze w Moście. Na trybunach zasiedli klienci z Czech, Polski, Litwy i Niemiec, którzy przybyli na zaproszenie Renault Trucks kibicować ekipie Renault Trucks MKR-Technology. W 4 wyścigach pojazd z limitowanej edycji Renault Premium Racing przejął rolę samochodu bezpieczeństwa, a wokół toru i namiotu ustawiono całą gamę Renault Trucks. Kolejny etap już niebawem w Belgii 17 i 18 września.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.