Select Page


Renault Trucks: Na Konwencji Strażaków w Amiens


 

Między 27 a 29 września odbędzie się Konwencja Strażaków w Amiens, na której Renault Trucks wystawi swoje samochody pożarnicze, w tym najnowszy pojazd szybkiego reagowania o DMC 3,5 t.

Renault Trucks stale opracowuje nowe rozwiązania, tak aby oferowane pojazdy były jeszcze solidniejsze i ułatwiały strażakom wykonywanie ich jakże ważnej i trudnej pracy. Najnowszy produkt w gamie francuskiego producenta to ACMAT ALTV- 3,5 tonowy samochód szybkiego reagowania dostępny w dwóch wersjach: jedna z 4-osobową kabiną będący w stanie przewieźć 750l wody i druga z 2-osobową kabiną, który pomieści aż 900 l wody. Stworzony przy współpracy z firmą Acmat (poddostawcą Renault Trucks Defense specjalizującym się w lekkich pojazdach obronnych), ALTV to połączenie siły i mobilności, pozwalające na sprawne poruszanie się po trudnym terenie, dzięki czemu możliwe jest ugaszanie pożaru zanim dojdzie do jego rozprzestrzenienia.
Pojazd można będzie oglądać między 27 a 29 września podczas Konwencji Strażaków w Amiens. Poza tym, Renault Trucks zaprezentuje inne samochody, takie jak wprowadzony w zeszłym roku ACMAT CCFL 4×4. Jest to cysterna o DMC 10t, łącząca w sobie mobilność, dużą siłę uciągu oraz ładowność, dzięki czemu strażacy mogą szybko interweniować nawet w najtrudniejszych warunkach. Ponadto na stoisku Renault Trucks pojawią się Renault Maxity – mobilne stanowisko dowodzenia, ciężki samochód gaśniczy Kerax oraz Midlum Forest- pojazd do gaszenia lasów.
Renault Trucks oferuje szeroką gamę samochodów strażackich, spełniających normy europejskie. Z myślą o różnorodnych warunkach w jakich te pojazdy będą użytkowane, producent przygotował kilka konfiguracji napędów: 4×2, 6×4, 8×4 i 6×2 oraz napęd na wszystkie koła 4×4, 6×6 i 8×8. Samochody te zostały przystosowane do wykonywania różnego rodzaju zadań, takich jak ratownictwo, gaszenie pożarów czy pomoc przy wypadkach drogowych w najróżniejszych warunkach (miejskich, leśnych, na placach budowy itd.) Bogate doświadczenie Renault Trucks w zakresie doboru odpowiedniej ładowności, prześwitu czy pojemności sprawia, że strażacy mogą wykonywać swoją pracę jeszcze sprawniej, bezpieczniej i efektywniej.

Więcej informacji…


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 7 lat temu.