Select Page


Renault Trucks: Nowy serwis w Kaliszu


 

17 września w Fabianowie między Kaliszem a Ostrowem Wielkopolskim został oficjalnie otwarty kolejny serwis Renault Trucks Polska. Jego właścicielem jest posiadająca już trzy inne obiekty działające pod szyldem francuskiej marki firma POLSAD z Kutna.

Na uroczystość otwarcia serwisu przybyło ponad trzystu gości. W znakomitej większości byli to obecni i przyszli klienci kaliskiego serwisu, prowadzący w okolicy firmy transportowe. Nie zabrakło także oficjeli – przedstawicieli lokalnych władz, które przychylnie patrzą na każdą nową inwestycję pojawiającą się w tej okolicy na czele z Bożeną Budzik, burmistrzem gminy Nowe Skalmierzyce.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali prezes Renault Trucks Polska, Philippe Gorjux oraz właściciel POLSAD-u, Jacek Korczak. Chwilę później przez serwis z ogłuszającym  rykiem klaksonów przejechały najnowsze wersje pojazdów Renault Trucks – Magnum, Premium i Kerax. Warto przypomnieć, że jest to już czwarty serwis Renault Trucks prowadzony przez POLSAD. Pozostałe działają w Kutnie, Rzgowie pod Łodzią i w Koninie.

Serwis położony przy ruchliwej trasie nr 25 obsługuje samochody ciężarowe Renault już od wiosny. Od tego czasu trwały jednak intensywne prace nad wykończeniem części biurowo-socjalno-magazynowej. Okazały obiekt powstał na dużej, znajdującej się bezpośrednio przy szosie działce, o powierzchni 20.000 metrów kwadratowych. By można go zbudować konieczne było podniesienie terenu. W tym celu nawieziono tu 450 naczep piasku. Cały plac został utwardzony betonową kostką. W budynku o powierzchni 2000 metrów kwadratowych znajduje się obszerna i jasna hala  warsztatowa wyposażona w cztery przejazdowe stanowiska (trzy kanały, jedno z podnośnikami) –  w sumie jednocześnie może być na nich obsługiwanych 10 pojazdów. Do każdego stanowiska doprowadzona jest magistrala olejowa. Okazały magazyn części zamiennych pozwala na szybką obsługę i naprawę ciężarówek. Tylko najbardziej nietypowe części zamienne trzeba zamawiać z centralnego magazynu Renault Trucks. Jednak nawet w takim przypadku oczekiwanie na ich dostarczenie nie potrwa dłużej niż 24 godziny.

Już niedługo zostanie też oddana do użytku wyposażona w kanał , znajdująca się w osobnej hali Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, świadcząca pełny zakres  usług. Trwają też prace przy kolejnym budynku. Po ich zakończeniu możliwości serwisu będą jeszcze bardziej imponujące – jednocześnie będzie można w nim obsługiwać nawet 14 ciężarówek.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 9 lat temu.