Select Page


Renault Trucks: pod słońcem Misano


 

Już po raz 20-sty na torze w Misano (Włochy) odbył się kolejny etap Mistrzostw Europy w wyścigach pojazdów ciężarowych. Piękna, słoneczna pogoda wprawiła wszystkich w wakacyjny nastrój – wszystkich oprócz kierowców, którzy zacięcie rywalizowali na torze. Na cztery odbyte wyścigi, drużyna Renault Trucks-MKR Technology aż trzy razy stanęła na podium i miała okazję w pełni sprawdzić Adama Lacko, który dołączył do teamu w tym roku. Dwukrotnie na czwartym miejscu, ten młody kierowca potwierdził swój ogromny potencjał. Stoiska Renault Trucks odwiedziło przez cały weekend około 800 klientów, na których czekały dodatkowe atrakcje.

Drugi wyścig w tym sezonie potwierdził, że Mistrzostwa 2011 będą ekscytujące i będą rozgrywać się pod znakiem zaciętej rywalizacji. Na torze w Misano, atmosfera była gorąca, bynajmniej nie tylko z powodu wysokiej temperatury! Kierowcy jeździli odważnie, ocierali się autami często na granicy przepisów i co chwila wymieniali się na pozycji lidera …nic dziwnego, że publiczność co chwila podrywała się z siedzeń!
Ostatecznie, drużyna Renault-Trucks-MKR Technology weszła na podium trzykrotnie po czterech wyścigach, dzięki czemu zachowała drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Młody kierowca Adam Lacko dwukrotnie uplasował się na czwartym miejscu, udowadniając tym samym swój duży potencjał. Teraz trzeba tylko go dobrze wykorzystać. Niewątpliwie młodzi kierowcy drużyny MKR Junior Adam Lacko i Antony Janiec narobili sporo zamieszania we Włoszech zajmując czołowe miejsce na podium.

W czasie wyścigów Renault Trucks Włochy zorganizowało specjalny padok dla swoich gości, na tarasie z widokiem na tor i stanowisko Renault Trucks-MKR Technologies, tak aby wszyscy zaproszeni goście (ponad 500 w ciągu weekendu) mogli podziwiać wyścigi z pierwszych rzędów. Klienci mogli również zobaczyć limitowaną serię Renault Premium Truck Racing, który w czasie wyścigów pełnił rolę Pace Truck.

Równolegle oficjalne stoisko Renault Trucks otwarte dla publiczności odwiedziło dodatkowo ponad 300 klientów. Nie znamy jeszcze oficjalnych statystyk, ale pewne jest, że wyścigi w Misano zebrały ogromną ilość widzów, w tym wiele rodzin. Wyścigi, przejazd udekorowanych pojazdów, atrakcje takie jak symulatory z oficjalną grą Renault Trucks Racing, butik Renault Trucks i prezentacja pojazdów całej gamy, to wszystko sprawiło, że stoiska Renault Trucks były przez cały weekend oblegane.

Kolejny etap wyścigów w Albacete (Hiszpania). Tam dopiero będzie gorąco!


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.