Select Page


Renault Trucks: Podwójne zwycięstwo- Mistrzostwo Francji i Europy


 

Podczas ostatniego spotkania tego sezonu, drużyna Renault-Trucks MKR Technology powtórzyła swój sukces z 2010 roku, zdobywając tytuł Mistrza Europy Truck Racing 2012. Mimo ulewnego deszczu, w jednym z wyścigów ubiegłego weekendu kierowcom z MKR udało się nawet wywalczyć dwa najwyższe stopnie podium.
Dla kierowców drużyny Renault Trucks ostatni weekend sezonu Truck Racing z pewnością należał do najbardziej udanych. Dzięki świetnemu występowi w niedzielny poranek, kiedy to Markus Bösiger i Adam Lacko wywalczyli dwa pierwsze miejsca, drużyna MKR zachowała prowadzenie w klasyfikacji generalnej z okrągłą liczbą 1000 pkt i oficjalnie zdobyła tytuł Mistrza Europy Truck Racing. W klasyfikacji kierowców, Adam Lacko uplasował się na trzeciej pozycji z liczbą 330 pkt, tuż za nim Markus Oestreich- 311 pkt, a Markus Bösiger zakończył sezon na miejscu szóstym  z 282 pkt na koncie. Weekend w Le Mans był także udany dla ekipy z Team 14, również wspieranej przez Renault Trucks. Anthony Janiec w czterech wyścigach zdobył cztery miejsca na podium, dzięki czemu w ostatecznym rankingu zajął miejsce dziewiąte. Kolejna drużyna ze stajni francuskiego producenta, Aravi Team poraz drugi z rzędu wywalczyła Puchar Mistrzostw Francji.
Dziękujemy wszystkim kibicom MKR-Technology za miniony sezon i już zapraszamy na kolejny, który rozpocznie się wiosną 2013.

Więcej informacji…


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.