Select Page


Renault Trucks: Pojazd RT Assistance wart zobaczenia


 

Jak mówi stare przysłowie “prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Poprzez usługę Assistance 24/7 dostępną 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu na terenie całej Europy, sieć Renault Trucks dokłada wszelkich starań, aby kierowcy których pojazdy uległy awarii mogli jak najszybciej wyruszyć w dalszą drogę.  Jedyny w swoim rodzaju pojazd pogotowia technicznego, w który wyposażony został serwis Assistance 24/7 Renault Trucks w Lotaryngii, pozwala na świadczenie usług na najwyższym poziomie. Zaawansowana stylistyka oraz elementy świetlne podkreślają jego główne zadanie: służyć pomocą klientom niezależnie od czasu, miejsca i pogody.

Nawet najbardziej niezawodne ciężarówki mogą czasem ulec awarii, która uniemożliwi im wykonanie powierzonego zadania na czas. Co więcej, taka awaria dotyka nie tylko kierowcę ale przede wszystkim konsumentów. Aby towary zostały planowo dostarczone do sklepów, należy zrobić wszystko by unieruchomione pojazdy mogły znowu prawidłowo funkcjonować. Dlatego z myślą o kierowcach i przewoźnikach Renault Trucks stworzyło pogotowie techniczne 24/7, które jak sama nazwa wskazuje, jest czynne  24 h/dobę, przez 7 dni w tygodniu.  Sieć, w skład której wchodzi 1500 punktów serwisowych oraz 1000 pojazdów pogotowia technicznego gwarantuję szybką i skuteczną obsługę, dzięki czemu unieruchomione pojazdy mogą z powrotem wrócić do pracy, a płynność finansowa przewoźników pozostaje niezagrożona.

Renault Trucks zaangażowane w produkcję innowacyjnych pojazdów, postanowiło wyposażyć oddział Renault Trucks Lorraine w wyjątkowy pojazd pogotowia technicznego, będący efektem współpracy pomiędzy  Renault Trucks Hall of Design (HDD) oraz agencją designu i multimediów Trafik. Nowatorska stylizacja przywodzi na myśl świat amerykańskich ciężarówek. “Tworzenie stylistyki przyciągającej uwagę to nasza specjalność” powiedział Pierre Rodière, założyciel agencji Trafik. „Jaskrawe elementy świetlne zestawiliśmy z wykończeniami w kolorze czarny-mat. Poza efektem estetycznym, zależało nam na podkreśleniu funkcji jakie ma spełniać ten pojazd, dlatego umieściliśmy na nim duże, odblaskowe cyfry 24 i 7, które są dobrze widoczne zarówno w dzień jak i w nocy.”

Jaskrawe elementy świetlne nie tylko ozdabiają pojazd, ale przede wszystkim z daleka ostrzegają nadjeżdżających kierowców o zaistniałym niebezpieczeństwie. Dodatkowo, aby jeszcze bardziej podnieść poziom bezpieczeństwa, wyciągarka oraz ramie holownicze sterowane są za pomocą specjalnego pilota.

Ten pojazd pogotowia technicznego to Renault Kerax o napędzie 8×4, mocy 520 KM i masie 32ton, z zabudową Mega 45 zaprojektowaną przez firmę Jigé International. Posiada ramię holownicze z trójsekcyjnym wysięgnikiem hydraulicznym o udźwigu 45 ton, dwie 24-tonowe wyciągarki hydrauliczne, dwusekcyjny żuraw hydrauliczny i pełne oprzyrządowanie. W ramach wygranego przetargu na świadczenie usług użyteczności publicznej, pojazd ten będzie niósł pomoc wszystkim samochodom ciężarowym na drodze szybkiego ruchu pomiędzy Luneville, Charmes i Laxou, a także kierowcom korzystającym z usługi 24/7 na terytorium departamentu Meurthe-et-Moselle.

Ten jedyny w swoim rodzaju pojazd pogotowia technicznego, wyróżniający się zarówno nowatorskim wzornictwem jak i zaawansowanym  technologicznie wyposażeniem, posłuży nam jako doskonałe narzędzie do niesienia pomocy kierowcom, których pojazdy uległy awarii, niezależnie od tego czy są związani z Renault Trucks, czy też nie”- powiedział Charles Cordier, dyrektor Renault Trucks Lorraine.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.