Select Page


Renault Trucks: Przedsmak olimpiady na torze w Donington


 

W weekend 30 czerwca-1 lipca odbył się kolejny etap Wyścigowych Mistrzostw Europy Pojazdów Ciężarowych. Po raz kolejny  ekipa MKR-Technology zdobyła cenne punkty zdobywając miejsca na podium: jedno drugie i dwa trzecie. Stoisko Renault Trucks UK, głównego sponsora imprezy odwiedziło w czasei weekendu 4000 gości.
Podczas pierwszego wyścigu na torze w Donington Adam Lacko wywalczył trzecie miejsce na podium. Z powodu karambolu nie dokończył natomiast drugiego wyścigu.  Pierwszego dnia szczęścia nie miał też Markus Bosiger, który był 5-ty w pierwszym wyścigu, ale ostatecznie odpadł, bo za bardzo przeliczył swoje siły. Między sobotą a niedzielą ekipy techniczne pracowały więc na pełnych obrotach. Udało się. Kierowcy w pełnym składzie stanęli do rywalizacji w niedzielę. Szczęście dopisało Markusowi Östreich, który zakończył pierwszy wyścig na drugiej, a drugi na trzeciej pozycji nadrabiając stracone punkty.
I tak w klasyfikacji zespołowej MKR-Technology nadal utrzymuje się na prowadzeniu z 481 punktami, natomiast w rankingu kierowców Markus Östreich zajmuje 3 pozycję, tuż przed kolegami z zespołu.
Piąty etap Wyścigowych Mistrzostw Europy Pojazdów Ciężarowych był doskonałą okazją dla Renault Trucks UK, aby podzielić się swoją pasją do wyścigów pojazdów ciężarowych ze swoimi  gośćmi. „Mistrzostwa w Donington to wyjątkowa okazja do zwrócenia uwagi klientów, dystrybutorów oraz kierowców na naszą markę i jej zalety” powiedział Marc Martinez, Dyrektor Generalny Renault Trucks UK.   Na imponującym rozmiarem stoisku producent zaprezentował całą gamę pojazdów, od Mastera przez Magnum po Keraxa. Gwiazdą wieczoru było Premium Route w barwach brytyjskich, które posłużyło jako pace truck. W ramach dodatkowych atrakcji publiczność mogła posłuchać na żywo koncertów, wcielić się w rolę kierowcy Formuły 1 dzięki specjalnym symulatorom. Przygotowano też specjalną strefę dla najmłodszych fanów Truck Racing.
Następne wyścigi odbędą się już w ten weekend 14 i 15 lipca w Nürburgring.

Więcej informacji…


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.