Select Page


Renault Trucks: weekend w Nürburgring-trakerska impreza


 

Choć mogłoby się wydawać, że na torze w Nürburgring króluje Formuła 1, to jednak największą popularnością cieszą się weekendowe wyścigi Truck Racing, na które tłumnie przybywają całe rodziny, tworząc niepowtarzalną, rodziną atmosferę. Ekipa Renault Trucks i tym razem nie zawiodła swoich fanów, zajmując dwukrotnie miejsce na podium w Niemczech. Zawodnicy MKR Technology, są w wysokiej formie i pełni optymizmu czekają na drugą część sezonu. W ciągu trzech dni, aż 3000 osób odwiedziło taras widokowy i namiot Renault Trucks. Dodatkową atrakcją była prezentacja Premium Truck Racing, Keraxa z serii Cape to Cape, który kilka dni wcześniej powrócił z rajdu Berlin-Wrocław oraz specjalnie wystylizowane Magnum.

Co roku, tor w  Nürburgring  gromadzi od 150 000 do 200 000 fanów wyścigów pojazdów ciężarowych. Nie inaczej było w tym roku, gdyż liczba osób przekroczyła 212 000! Aż do niedzielnego południa goście mogli cieszyć się piękną, słoneczną pogodą, co sprzyjało rodzinnej, piknikowej atmosferze.

Na torze, zawodnicy zafundowali widzom emocjonujące widowisko, zwłaszcza podczas kwalifikacji, gdzie zaledwie ułamki sekund dzieliły  od siebie kolejnych uczestników. Dzięki swojej niezawodności i wysokim wynikom, ekipa Renault Trucks-MKR Technology, wyjechała z Niemiec z 2 miejscami na podium! Obecnie ekipa MKR Technology zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej z 340 punktami. W klasyfikacji indywidualnej, wszyscy trzej kierowcy mieszczą się w pierwszej dziesiątce zajmując kolejno trzecie (Markus Oestreich, 158 pkt), piąte (Adam Lacko, 137 pkt) oraz siódme  miejsce (Markus Bösiger, 113 points).  Druga połowa sezonu będzie bez wątpienia ekscytująca!

Klienci Renault Trucks Niemcy, którzy zgromadzili się licznie (3000 osób) na specjalnym tarasie z doskonałym widokiem na wyścigi mieli okazję zobaczyć z bliska wersję specjalną Premium Truck Racing, Keraxa z serii Cape to Cape, który właśnie wrócił z rajdu Berlin-Wrocław oraz trzy, specjalnie na tę okazję wystylizowane Magnum. Imponujący wygląd Magnum to efekt pracy rumuńskiego projektanta Ionica Dogaru, który kilka tygodni wcześniej wygrał konkurs na projekt ogłoszony przez Renault Trucks Niemcy. Entuzjazm zwiedzających był tak duży, że Renault Trucks nie wyklucza produkcji wersji specjalnej wzorującej się na tym projekcie!


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.