Select Page


Scania: blisko 2400 kierowców zgłosiło się do konkursu YETD 2014


OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 

Wraz z zakończeniem pierwszego etapu konkursu polegającego na rejestracji kandydatów, Scania rozpoczęła finały regionalne konkursu Young European Truck Driver.

Zawodnicy rywalizują ze sobą w walce o tytuł Najlepszego Europejskiego Kierowcy. Nagrodą główną jest Scania Streamline o wartości 100 000 Euro. Wyzwaniem jest sprostanie wymagającym konkurencjom – począwszy od wiedzy teoretycznej poprzez umiejętności praktyczne jak jazda ekonomiczna i manewry sprawnościowe. Zestawy konkursowe składają się z ciągników Scania Streamline Euro 6 o mocy 410
i 450 KM oraz naczepy firmy Schwarzmüller, a zasila je paliwo Shell Fuel Safe. „Organizujemy konkurs Young European Truck Driver już po raz szósty. W tym roku przyjęliśmy blisko 2 400 formularzy zgłoszeniowych z całej Polski. Z edycji na edycję obserwujemy rosnące zainteresowanie ze strony kierowców, którzy wykazują coraz większą aktywność i chęć rywalizacji. Mimo pojawiających się w branży kolejnych konkursów dla kierowców konkurs Scania ze swoją ponad 10-letnią historią jest niezmiennie największym i najpopularniejszym wydarzeniem tego typu na świecie” – mówi Stefan Przeniosło, Młodszy Kierownik ds. Projektów Marketingowych w Scania Polska.

17 maja odbyły się pierwsze rundy eliminacyjne w serwisach Scania na Mazowszu oraz Warmii i Mazurach. Zwycięzcą finału regionalnego w Nadarzynie został Konrad Sadecki (31 lat) z miejscowości Łajski, najwyższe miejsce na podium w Olsztynie zajął Rafał Maciejewski (32 lata) z Pasłęka.

Kolejne finały regionalne odbędą się według następującego harmonogramu:
24 maja 2014 – Lublin oraz Bydgoszcz
31 maja 2014 – Kielce oraz Koszalin
07 czerwca 2014 – Gliwice oraz Zielona Góra
14 czerwca 2014 – Opole oraz Łódź

Finał krajowy konkursu zostanie rozegrany 29-30 sierpnia 2014 w Gdańsku na dorocznej imprezie Pomorska Miss Scania.
Podobnie jak w poprzedniej edycji globalnymi partnerami konkursu są: Komisja Europejska, Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego (IRU) oraz Michelin.

W polskiej edycji konkurs wspierają – Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce (ZMPD), Główny Inspektor Transportu Drogowego (ITD.), Polski Czerwony Krzyż, Michelin, Shell oraz Compensa.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 5 lat temu.