Select Page


SCANIA: Nowy gama samochodów ciężarowych V8


 

Rozwijający 3500 Nm i 730 KM nowy, sztandarowy silnik Scania V8 oferuje największy spośród wszystkich silników do samochodów ciężarowych moment obrotowy i moc. Dzięki nowym akcentom stylistycznym, wszystkie prestiżowe samochody ciężarowe Scania V8 są natychmiast rozpoznawalne. Nabywcy mają do wyboru cztery poziomy mocy silnika: 500, 560, 620 i 730 KM. Układ wtryskowy Scania XPI i wiele innych innowacji wprowadzonych w nowej 730-konnej jednostce napędowej podnoszą wydajność pojazdów o dużej ładowności na zupełnie nowy poziom.

Wraz z wprowadzeniem na rynek nowego, najmocniejszego w ofercie silnika, samochody ciężarowe Scania V8 – bazujące na Scania nowej serii R, wyróżnionej tytułem Samochodu Ciężarowego Roku 2010 – zyskują wyjątkową tożsamość, odzwierciedlającą duże uznanie, jakim cieszą się te pojazdy wśród kierowców i użytkowników.

– Gama Scania V8 jest klasą samą dla siebie na rynku samochodów ciężarowych – mówi Henrik Henriksson, wiceprezes, odpowiedzialny za samochody ciężarowe w Scania. – Ogromna większość nabywców Scania V8 kupuje te pojazdy z powodów racjonalnych. Klienci ci wymagają wysokich osiągów, niezawodności i dyspozycyjności, by móc w jak najefektywniejszy sposób wykonywać swoje zadania transportowe.

– To wyjątkowe połączenie osiągów, efektywności transportu, niskiego zużycia paliwa, niezawodności i atrakcyjności dla kierowcy oznacza wysoką wydajność w szerokim znaczeniu tego słowa. W rezultacie, samochody ciężarowe Scania V8 zachowują najwyższą na rynku wartość przy odsprzedaży. Nowy styl V8 jeszcze bardziej wzmacnia ten wizerunek.

– Ważnym parametrem nowej R 730 jest moc, ale jeszcze ważniejszy jest moment obrotowy. Gdy ma się do dyspozycji 3500 Nm momentu obrotowego, każde zadanie transportowe sprawia radość i wywołuje uśmiech zadowoleni na twarzy każdego kierowcy – konkluduje Henriksson.

Pojazdy Scania  V8 zdominowały rynek samochodów ciężarowych z silnikami o dużej mocy, stanowiąc ponad połowę wszystkich sprzedawanych pojazdów w klasie od około 600 KM wzwyż. Dzięki czterem dostępnym poziomom mocy maksymalnej, Scania oferuje wymagającym nabywcom pojazdów V8 największy wybór jednostek napędowych na rynku.

3500 Nm i 730 KM to więcej, niż jest w stanie osiągnąć jakikolwiek konkurent. Zmodyfikowany układ napędowy Scania z łatwością przenosi tak ogromne siły. Wzmocniona skrzynia biegów Scania jest standardowo wyposażona w nowy zautomatyzowany układ zmiany biegów Scania Opticruise . Ponieważ naturalną cechą silnika V8 jest płynne oddawanie mocy, inne podzespoły układu napędowego pozostały w dużej mierze nie zmienione.

Nowa widlasta „ósemka” jest w pełni zgodna z modułową koncepcją budowy jednostek napędowych Scania. Silnik bazuje na modułowej platformie silnikowej i technologiach, wprowadzonych po raz pierwszy w najnowszych jednostkach rzędowych Scania, a jednocześnie wykorzystuje wiele elementów stosowanych w dotychczas produkowanych silnikach V8. Przyjęta przez Scania  zasada stopniowego wprowadzania udoskonaleń, uwzględniających charakterystykę innych elementów i podzespołów pojazdu, pozwala klientom uniknąć kłopotów. Profesjonalne usługi serwisowe i części zamienne są łatwo dostępne.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 9 lat temu.