Select Page


Scania: Poszukiwania najlepszego europejskiego kierowcy rozpoczęte


 

Już po raz piąty Scania poszukuje najlepszego młodego kierowcy samochodu ciężarowego, który reprezentował będzie Polskę w Wielkim Finale Europejskim organizowanym we wrześniu w Szwecji.

Konkurs Kierowców Scania odbędzie się w tym roku w 39 krajach na całym świecie, według przewidywań ponad 55 000 młodych kierowców zgłosi się do konkursu aby zawalczyć o prestiżowy tytuł oraz nagrodę główną – nową Scania serii R o przybliżonej wartości  100 000 Euro.

YETD 2012 to nie tylko niezwykłe emocje, adrenalina i rywalizacja – to również skupienie uwagi opinii publicznej i mediów na umiejętnościach, możliwościach i profesjonalizmie polskich kierowców.

„Kierowca jest najważniejszym ogniwem transportu, środowiska i bezpieczeństwa” – mówi Leif Östling, Prezes i Dyrektor Generalny Scania – „Wykwalifikowany i zaangażowany kierowca oznacza dla transportu większą wydajność, redukcję emisji spalin,  wkład w podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz wzrost rentowności firmy. Taki kierowca stanowi ogromną wartość  i udowadnia, że dbałość o środowisko i wyniki finansowe mogą iść w parze”.

Do konkursu mogą zgłaszać się młodzi kierowcy, którzy nie ukończyli 35 roku życia wypełniając formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej http://www.scania.pl/yetd2012 jak również dostępny w sieci serwisowej Scania.

Do tej pory do polskiej edycji konkursu YETD zgłosiło się ponad 500 kandydatów. Formularze mogą być przesyłane do dnia 15 kwietnia 2012 roku.

Scania oczekuje na kierowców, którzy spełniają poniższe kryteria:

·        Urodzeni 1977 i później

·        Posiadający kategorię prawa jazdy C+E

·        Będący obywatelami Polski

Pierwszy etap konkursu stanowią eliminacje regionalne które wyłonią 9. reprezentantów regionów, którzy spotkają się na finale krajowym podczas Zlotu Master Truck w dniach 6-7 lipca 2012. Konkurencje konkursowe będą prawdziwym sprawdzianem umiejętności z zakresu jazdy defensywnej, jazdy ekonomicznej, precyzji na placu manewrowym oraz wiedzy teoretycznej .

Nowością tegorocznego konkursu jest kategoria „Zdrowie i Bezpieczeństwo”.

Scania chce promować wzrost świadomości w kwestii zdrowia i bezpieczeństwa jako istotnych czynników mających wpływ na pracę kierowcy.

Scania Polska przygotowała na stronie http://www.scania.pl/yetd2012 szereg pomocnych informacji dla osób zainteresowanych udziałem w konkursie, a wśród nich między innymi: szczegółowe opisy konkurencji, relacje filmowe z poprzednich edycji konkursów i sylwetki finalistów z lat ubiegłych.

W Europie konkurs jest wspierany przez Komisję Europejską, Międzynarodową Unię Transportu Drogowego (IRU) i firmę Michelin.

Partnerami polskiej edycji została Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD), Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce (ZMPD), Polski Czerwony Krzyż (PCK), firma Schwarzmüller oraz program „Na Osi”

Eliminacje regionalne YETD 2012 w Polsce odbywać się będą na terenie serwisów Scania  zgodnie z następującym harmonogramem:

12 maja 2012 – Słupno (Radzymin) oraz Kalisz

19 maja 2012 – Słupsk oraz Opole

26 maja 2012 – Szczecin oraz Gliwice

02 czerwca 2012 – Włocławek oraz Kraków

16 czerwca 2012 – Łódź

6-7 lipca 2012 – Finał krajowy – Master Truck 2012

7-8 września 2012 – Finał europejski – Szwecja


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.