Select Page


SCANIA: Poznaliśmy dziewięciu uczestników polskiego finału konkursu YETD2010


 

Pierwszy etap wyścigu o główną nagrodę w konkursie YETD 2010 – najnowszą Scania serii R o wartości 100 tys. Euro już za nami. W szranki stanęło ponad 1650 młodych kierowców z całej Polski. Podczas pięciu weekendów na przełomie maja i czerwca odbyło się łącznie dziewięć eliminacji regionalnych wyłaniających dziewięciu finalistów.
Pierwszy etap eliminacji stanowił test teoretyczny dotyczący zagadnień przepisów ruchu drogowego, budowy i eksploatacji pojazdu, oraz efektywnej i bezpiecznej jazdy.
Dobry wynik w teście był przepustką do etapu drugiego – części praktycznej, podczas której kandydaci prezentowali swoje umiejętności jazdy ekonomicznej i precyzyjnej na placu manewrowym. Styl jazdy kierowców ocenił nowatorski system Scania Driver Support obejmujący cztery kategorie: poprawne użycie hamulców, przewidywanie, prawidłowy wybór biegów oraz jazdę na wzniesieniach.
Podczas Finału Krajowego YETD 2010, który odbędzie się w dniach 27-28 sierpnia w nowopowstałym serwisie Scania w Gliwicach, dziewięciu finalistów zmierzy się ze sobą. Finał rozpocznie się od konkurencji prawidłowego przygotowania zestawu do jazdy, następnie odbędzie się test drogowy i sprawnościowy. Wszystko po to, aby wyłonić tego jednego, najlepszego, który stanie do rywalizacji z finalistami z 17 krajów, reprezentując Polskę podczas październikowego Finału Europejskiego w Centrali Scania w szwedzkim Södertälje.
W finale krajowym spotkają się:
Paweł Lech (31 lat) z Warszawy – zwycięzca eliminacji w Nadarzynie
Tomasz Romanowski (33 lata) z Rumi– zwycięzca eliminacji w Gdańsku
Mariusz Skupiński (33 lata) z Galewic– zwycięzca eliminacji w Łodzi
Artur Sumbar (30 lat) ze Szczecina– zwycięzca eliminacji w Szczecinie
Piotr Stachowiak (35 lat) ze Swarzędza– zwycięzca eliminacji w Poznaniu
Rafał Rogalski (31 lat) z Fabianek – zwycięzca eliminacji we Włocławku
Michał Witkowicz (31 lat) z Wrocławia – zwycięzca eliminacji we Wrocławiu
Adam Sadowski (26 lat) z Pulszy – zwycięzca eliminacji w Białymstoku
Bogdan Buchała (34 lata) z Oświęcimia – zwycięzca eliminacji w Krakowie

Więcej na : www.scania.pl


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 9 lat temu.