Select Page


Scania: Scania Streamline – oszczędność do 8% paliwa w znakomitym stylu


 

Scania Streamline to nazwa długodystansowych ciężarówek serii G i R, zoptymalizowanych pod kątem niskiego zużycia paliwa. Wyróżnia je nowy, aerodynamiczny styl oraz kompletny zestaw spoilerów. Zmodyfikowana skrzynia biegów Scania Opticruise oferuje kilka funkcji. Tryb Economy jest w pełni zintegrowany z tempomatem Scania Active Prediction, co  zwiększa potencjalne oszczędności.

Nowe, bardziej wydajne silniki Euro 6 drugiej generacji przyczyniają się do osiągania w dalekim transporcie do 8% niższego zużycia paliwa. Wersja Euro 5 jest oszczędniejsza do 5%.

Kierowców i firmy transportowe wspierają w codziennej pracy nowe narzędzia, które służą również usprawnieniu kontaktu z serwisem. Aby zwiększyć dyspozycyjność i ograniczyć czas spędzany przez pojazd w stacji obsługi, mechanicy zyskali możliwość zdalnego odczytywania danych diagnostycznych.

Henrik Henriksson, Executive Vice President odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w firmie Scania mówi:
„Scania zaangażowała całą swoją pomysłowość i wiedzę, aby udoskonalić gamę  ciężarówek Euro 6 i jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów. To prawdziwy powód do dumy. Dumy z tego, że nasze silniki Euro 6 zużywają mniej paliwa niż ich poprzednicy, sprawdzone w praktyce jednostki Euro 5. Najnowsze Euro 6 są jeszcze lepsze. Niskie zużycie paliwa jest znakiem rozpoznawczym ciężarówek Scania od bardzo dawna. Nasi klienci mogą być pewni, że robimy wszystko, aby ich firmy transportowe były konkurencyjne.”

Lars Stenqvist, Senior Vice President Vehicle Definition podsumowuje potencjalne oszczędności:
„Nowa, druga generacja 13-litrowych silników Scania Euro 6 jest o 2-3% bardziej ekonomiczna niż pierwsza. Scania Opticruise i Scania Active Prediction oszczędzają po 2-3% (każde z osobna). Ponadto poprawiliśmy aerodynamikę i ograniczyliśmy opory wewnętrzne w naszych skrzyniach biegów. Choć nie można tych korzyści w prosty sposób zsumować, szacujemy, że europejscy użytkownicy pojazdów Euro 6 mogą w dalekim transporcie osiągnąć 8% oszczędności. Klienci z krajów, które nie są objęte mapami, mogą zaoszczędzić do 5%.”

Więcej materiałów na temat pojazdów Scania Streamline znajduje się na stronie www.scania.pl


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.