Select Page


Volvo: 45 Volvo FM dla ORLEN Transport


 

W styczniu br. flota transportowa ORLEN Transport została zasilona przez 45 sztuk nowych ciągników siodłowych Volvo FM. To już trzecia, zrealizowana przez Volvo Trucks, dostawa do ORLEN Transport w ciągu niewiele ponad jednego roku. Pod koniec 2009 r., firmy sfinalizowały kontrakt na dostawę 20 sztuk samochodów ciężarowych Volvo FM, natomiast dostawa kolejnych 15 sztuk ciągników Volvo odbyła się na przełomie czerwca i lipca 2010.

Wszystkie pojazdy z ostatnio zrealizowanego zamówienia to, tak, jak w przypadku dwóch poprzednich zakupów, ciągniki siodłowe Volvo FM 4×2 z kabiną dzienną, wyposażone w lekki i wydajny silnik D11C o mocy 410 KM w wersji Euro5. Na uwagę zasługuje również zastosowany w pojazdach zautomatyzowany układ zmiany biegów
I-Shift, zapewniający doskonały komfort jazdy oraz niskie zużycie paliwa.

W trosce o bezpieczeństwo, wszystkie zakupione przez ORLEN Transport ciągniki Volvo FM zostały wyposażone w elektronicznie sterowany układ hamulcowy ABS-EBS, układ stabilizacji toru jazdy ESP, poduszkę powietrzną kierowcy oraz pasy bezpieczeństwa z napinaczami.

Wszystkie pojazdy objęte są też Złotym Kontraktem Serwisowym Volvo na 48 miesięcy.

ORLEN Transport jest największą firmą w Polsce transportującą paliwa płynne. Codziennie realizuje przewozy do największej sieci stacji paliw w kraju oraz wielu innych odbiorców instytucjonalnych. Firma działa w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa i obsługi klienta.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 9 lat temu.