Select Page


Volvo: Nowa, niskowejściowa kabina ułatwia pracę kierowcy


 

Volvo Trucks wprowadza na rynek nowy wariant kabiny dla Volvo FE, o bardzo nisko umieszczonym wejściu. Nowa kabina, Volvo FE LEC (Low Entry – kabina niskowejściowa), jest przeznaczona dla śmieciarek, pojazdów dystrybucyjnych i innych pojazdów realizujących zadania transportowe, wymagające od kierowcy wielokrotnego w ciągu dnia wchodzenia i wychodzenia z kabiny. Po uruchomieniu funkcji „przyklęku”, (jedyny) stopień kabiny znajduje się na wysokości zaledwie 440 mm nad jezdnią.

– Szczególnie w przypadku śmieciarek, ale także w innych zastosowaniach transportowych, istnieje rosnące zapotrzebowanie na kabiny niskowejściowe. Odpowiadamy na te potrzeby, oferując samochód ciężarowy, który uzyskał homologację w całej Europie i który w 95 procentach bazuje na podzespołach pochodzących ze standardowych wersji Volvo FE – mówi  Anders Bellini, menedżer produktu, miejski i regionalny transport dystrybucyjny, Volvo Trucks.

Bezpieczeństwo i higiena pracy
Wzrost zapotrzebowania na samochody ciężarowe z kabinami niskowejściowymi jest w dużej mierze podyktowany bezpieczeństwem i higieną pracy. Na przykład, kierowca miejskiego pojazdu dystrybucyjnego musi wielokrotnie w ciągu dnia wchodzić i wychodzić z kabiny. Niskowejściowa kabina znacznie zmniejsza obciążenia kolan kierowcy. W kabinie Volvo FE LEC także drzwi po stronie pasażera otwierają się o kąt 90 stopni. Wraz z nisko położonym stopniem wejściowym oznacza to możliwość wychodzenia z kabiny twarzą zwróconą na zewnątrz, jednocześnie obserwując panujący wokół ruch uliczny. Podłoga kabiny jest całkowicie płaska.

– Kabina mieści do czterech osób, które mogą sprawnie zająć miejsca i siedzieć wygodnie podczas jazdy. To duża zaleta w kontekście bezpieczeństwa, móc w intensywnym ruchu drogowym wysiąść z kabiny wprost na chodnik – mówi Anders Bellini.

Widoczność i zwrotność
Bezpieczeństwo to także powód, dla którego zapewniono Volvo FE LEC maksymalnie duże pole widzenia we wszystkich kierunkach. Oprócz dużych lusterek wstecznych i lusterek rampowych, kabinę wyposażono w szybę w dolnej części drzwi pasażera oraz dodatkowe szyby boczne za drzwiami. O zapewnieniu maksymalnej efektywności w transporcie miejskim świadczą również inne cechy Volvo FE LEC, takie jak 7-litrowy silnik o mocy 300 lub 340 KM, rozwijający duży moment obrotowy, współpracujący z 6-biegową automatyczną skrzynia biegów. Pojazd jest dostępny w konfiguracji 4×2 lub 6×2 ze skrętną osią wleczoną, gwarantująca doskonałą zwrotność nawet w wąskich uliczkach.

–Volvo FE LEC jest długo oczekiwanym członkiem naszej rodziny FE. Przyczyni się do poprawy warunków i bezpieczeństwa pracy kierowcy/załogi i zwiększenia konkurencyjności naszych klientów – podkreśla Anders Bellini.

Zamówienia na pojazdy Volvo FE LEC można w Europie składać od 25. tygodnia br.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 7 lat temu.