Select Page


VOLVO: Nowe Volvo FM – najbardziej wszechstronny gracz w drużynie Volvo Trucks


 

Volvo Trucks przedstawia swój nowy model Volvo FM. Oferując wyjątkową elastyczność zastosowań i efektywność transportu, pojazd ten spełnia potrzeby większości klientów.
Pośród jego nowych cech znajdują się udoskonalona kabina i przełomowy Aktywny Układ Kierowniczy Volvo, zapewniający absolutnie najwyższy poziom właściwości jezdnych.

– Nowe Volvo FM łatwo daje się przystosować do indywidualnych potrzeb. Posługując się terminologią piłkarską, można by określić FM mianem bezcennego, wszechstronnego gracza, który równie doskonale spisuje się na każdej pozycji – mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks,  
– Aktywny Układ Kierowniczy Volvo reprezentuje sobą najwyższy, światowy poziom innowacyjności. Pomaga kierowcy we wszystkich warunkach eksploatacyjnych, zapewniając mu większe bezpieczeństwo, komfort i radość z jazdy.
Na drodze szybkiego ruchu aktywny układ kierowniczy gwarantuje niezrównaną stateczność kierunkową pojazdu. Z kolei przy małych prędkościach możliwe jest kierowanie, nawet w pełni obciążonym samochodem ciężarowym, bez najmniejszego wysiłku.

Wyjątkowe doznania z jazdy
Źródłem znakomitych właściwości jezdnych jest także udoskonalone zawieszenie.
– Doznania podczas jazdy nowym Volvo FM są pochodną większości naszych ostatnio wprowadzonych innowacji. Dzięki większej stateczności poprzecznej, łatwiej jest utrzymywać kontrolę nad pojazdem. W modelu FM jest obecnie dostępna także funkcja I-See, umożliwiająca zmniejszenie zużycia paliwa nawet o pięć procent – wyjaśnia Claes Nilsson.

Wszechstronne i wydajne
Mniejsza masa własna, nowe konfiguracje osi, większy wybór podwozi i przejrzyste interfejsy zabudowy pozwalają klientowi na skonfigurowanie samochodu ciężarowego idealnie dostosowanego do wykonywanych zadań transportowych.

Wysoka jakość w połączeniu z możliwością wyposażenia pojazdu w moduł rozszerzonej telematyki, umożliwiający monitorowanie stanu szeregu podzespołów, oznacza, że Volvo Trucks może gwarantować posiadaczowi samochodu ciężarowego maksymalną dyspozycyjność.
Dla klienta Volvo FM jest wydajnym i opłacalnym narzędziem pracy, kierowcy zaś oferuje całkowicie nowe środowisko pracy.

Kierowca w zdecydowanym centrum uwagi
Wnętrze kabiny zaprojektowano z myślą o kierowcy. Rezultatem jest efektywne, ergonomiczne i bezpieczne miejsce pracy, jeszcze bardziej przestronne i obfitujące w schowki niż dotychczas.
Nowością jest również, dostępna do pobrania, aplikacja „MyTruck”,  umożliwiająca kierowcy zdalne sterowanie i monitorowanie niektórych funkcji samochodu ciężarowego.
Nowe Volvo FM trafia na rynek wraz z bogatą gamą silników 11- i 13-litrowych, spełniających normę emisji spalin Euro 6, która wejdzie w życie z początkiem 2014 r.
Pierwsza publiczna odsłona Volvo FM odbędzie na Wystawie Pojazdów Użytkowych w Birmingham, w kwietniu 2013 r. Produkcja nowego Volvo FM z przeznaczeniem na rynek europejski rozpocznie się we wrześniu 2013 r.
Obejrzyj film o nowym Volvo FM na http://www.youtube.com/user/VolvoTrucks


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 5 lat temu.