Select Page


VOLVO TRUCKS: EuroTra Safety and Innovation Award


 

Co roku, stowarzyszenie European Transport Training Association (EuroTra), we współpracy z Volvo Trucks, przyznaje nagrody za najlepszy produkt lub usługę, mające na celu poprawę bezpieczeństwa w europejskim transporcie drogowym i branży logistycznej. Właśnie rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do tegorocznej nagrody.

Kandydatury do EuroTra Safety and Innovation Award mogą pochodzić z całej Europy. Spośród nadesłanych zgłoszeń jest wyłaniana zwycięska propozycja, która najlepiej spełnia wszystkie lub niektóre z następujących kryteriów:

– ma wyraźny związek z bezpieczeństwem ruchu drogowego i stanowi motywację do ciągłych działań w tym obszarze,
– korzyści, jakie zapewnia, są rezultatami m.in. procesu szkolenia i edukacji,
– pomaga rozwiązywać problemy ochrony środowiska w transporcie drogowym, oraz
– ma innowacyjny charakter.

Oceny zgłoszeń dokonuje komisja w składzie: prezes EuroTra – Geert Machenil, Daniel Vandenberge z CIECA oraz Carl Johan Almqvist, dyrektor ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i produktów w Volvo Truck Corporation.

– Cieszymy się, że możemy wspierać tę prestiżową nagrodę – mówi Carl Johan Almqvist. – Bezpieczeństwo jest istotnym aspektem marki Volvo i jedną z naszych trzech kluczowych wartości.  Ustawicznie staramy się minimalizować zagrożenia i konsekwencje wypadków oraz zwiększać zarówno bezpieczeństwo kierowcy, jak i szeroko rozumiane bezpieczeństwo ludzi i ruchu drogowego. Jednak branża transportowa przez cały czas potrzebuje nowych inicjatyw i dlatego wspierając tę nagrodę, mamy nadzieję inspirować coraz więcej ludzi do działań na rzecz bezpieczeństwa – konkluduje Carl Johan Almqvist.

Ubiegłoroczny laureat nagrody
W ubiegłym roku nagroda przypadła Royal Mail Network Distribution z Wielkiej Brytanii, za ich wysiłki na rzecz upowszechniania wiedzy o elementach bezpieczeństwa dostępnych w samochodach ciężarowych i przyczepach. Jak wynika z badań, do ponad połowy wszystkich wypadków, których skutkiem są obrażenia ciała, dochodzi podczas manipulowania ładunkiem lub gdy wokół pojazdu znajdują się ludzie. Opracowano więc koncepcyjny samochód ciężarowy, wyposażony w aż 55 różnych elementów bezpieczeństwa, który przez rok będzie testowany przez Royal Mail Network w rzeczywistych warunkach eksploatacji.

Kandydatury można zgłaszać do 2 sierpnia 2010 r., do godz. 12:00 CET. Formularz zgłoszeniowy można otrzymać kontaktując się z menedżerem komitetu organizacyjnego Jamesem Tillyerem, dostępnym pod adresem jtillyer@fta.co.uk lub numerem telefonu +44 1892 552225.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 9 lat temu.