Select Page


Volvo Trucks: liczy się każda kropla


 

Volvo Trucks rozpoczyna kampanię, której celem jest propagowanie wiedzy dotyczącej ekonomiki paliwowej.

– Znaczną redukcję zużycia paliwa można osiągnąć stosunkowo prostymi środkami. A niższe zużycie paliwa to korzyść zarówno dla naszych klientów, jak i dla środowiska naturalnego – i właśnie to chcemy przekazać opinii publicznej – mówi Prezes i Dyrektor Generalny firmy Staffan Jufors.

Koszty rozwoju nowych silników, spełniających bardziej rygorystyczne normy emisji spalin – szczególnie w zakresie emisji cząstek stałych i tlenków azotu – idą w miliardy koron. W najlepszym przypadku, nowa technologia pozwoli zmniejszyć zużycie paliwa i emisję CO2 o jakiś jeden procent. Tymczasem stosunkowo proste środki pozwalają uzyskać znacznie większe oszczędności.

– Zazwyczaj największą uwagę skupiają rozwiązania techniczne. Są one oczywiście ważne i jesteśmy bardzo dumni z faktu, że dysponujemy prawdopodobnie najoszczędniejszym samochodem ciężarowym na rynku. Jednak jeszcze ważniejsze jest to, że, bazując na specyfice działalności klientów, przyjęliśmy kompleksowe podejście, skoncentrowane na optymalnym wykorzystaniu energii i jak najmniejszym oddziaływaniu na środowisko. Chodzi o harmonijne wykonywanie dużych i małych kroków – wyjaśnia Prezes i Dyrektor Generalny Volvo Trucks Staffan Jufors.

Żeby zademonstrować bogatą paletę środków umożliwiających oszczędzanie paliwa, firma rusza z kampanią o nazwie „Liczy się Każda Kropla”, ukierunkowaną na redukcję zużycia paliwa i ograniczanie wpływu na środowisko. Na stronie www.volvotrucks.com/everydropcounts Volvo pokazuje przykładowe sposoby zarówno na duże, jak i małe oszczędności.

Kluczowa rola Kierowcy w oszczędzaniu paliwa
Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zredukowanie zużycia paliwa jest szkolenie kierowców. W Europie już 15 000 przedstawicieli tego zawodu wzięło udział w szkoleniach organizowanych przez Volvo Trucks. Paleta dostępnych środków obejmuje nowatorskie technologie, takie jak napęd hybrydowy i silniki gazowe, a także akcesoria i usługi: np. odpowiednia konfiguracja pojazdu, obsługa techniczna, systemy planowania tras i analizy zużycia paliwa. Prawidłowa geometria ustawienia kół, odpowiednie opony oraz właściwe ciśnienie w oponach mogą znacznie zredukować zużycie paliwa – o blisko 14 procent.

– Innymi słowy, nie mówimy tu o wizji przyszłości, lecz o konkretnych działaniach, które są już podejmowane. Uważamy, że nadszedł czas na poskładanie wszystkich tych elementów układanki w jedną całość i rozmowę o naszej koncepcji i długofalowych celach – mówi Staffan Jufors.

Więcej informacji na www.volvotrucks.com/everydropcounts.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.