Select Page


Volvo Trucks: Rekordowa frekwencja w konkursie VISTA


 

VISTA 2011, międzynarodowy konkurs pracowników stacji obsługi Volvo Trucks, zapowiada się na rekordowy pod względem liczby uczestników.  Ponad 13 700 osób będzie rywalizować o miejsce w światowym finale VISTA 2011, który zostanie rozegrany latem przyszłego roku w Geteborgu, w Szwecji.

Swój udział zgłosiło aż 3720 zespołów, najwięcej w całej 53-letniej historii tego konkursu. VISTA 2011 będzie również „najbardziej międzynarodową” spośród wszystkich dotychczasowych edycji, ponieważ zgromadzi przedstawicieli każdego kontynentu. Od ojczyzny Volvo, Szwecji, po rynki rozwijające się, jak np. Białoruś. Od Australii po Argentynę, od Afryki Południowej po Stany Zjednoczone – nie sposób wymienić wszystkich krajów.

– VISTA po prostu się rozrasta – mówi Staffan Jufors, Prezes i Dyrektor Generalny Volvo Trucks. – To wiele mówi o światowej obecności marki Volvo Trucks i liczbie zatrudnionych w naszej sieci serwisowej. Jest to także dowód na duże zaangażowanie i ambicję ciągłego doskonalenia naszej pracy. VISTA jest ważnym elementem naszych działań na rzecz coraz wyższej jakości obsługi klientów.

W konkursie VISTA mogą brać udział wszyscy pracownicy działów obsługi posprzedażnej w sieci serwisowej Volvo Trucks i Volvo Buses. Obecnie jest to największy tego typu konkurs na świecie. Celem tej rywalizacji jest doskonalenie wiedzy i umiejętności pracowników oraz ciągła poprawa poziomu usług posprzedażnych świadczonych przez Volvo Trucks.

– W konkursie VISTA chodzi nie tylko o współzawodnictwo, ale przede wszystkim o podnoszenie kwalifikacji – mówi Ann Hesselbom, dyrektor działu personalnego w Volvo Trucks. – To świetny sposób motywacji pracowników i zachęcania ich do pracy zespołowej.

Niedawno rozpoczęła się pierwsza runda konkursu, w której wszystkie zespoły otrzymują pierwszy zestaw pytań teoretycznych. Na wysłanie swoich odpowiedzi mają dwa tygodnie. W listopadzie i styczniu odbędą się dwie kolejne rundy teoretyczne.

Najlepsze zespoły zakwalifikują się do półfinałów regionalnych, obejmujących praktyczny sprawdzian umiejętności. Półfinały te zostaną zorganizowane w stacjach obsługi, w dziewięciu różnych miejscach na świecie. W ich efekcie, trzydzieści najlepszych zespołów spotka się w Światowym Finale VISTA 2011, który odbędzie się 28 czerwca przyszłego roku, w rodzinnym mieście Volvo – Geteborgu, w Szwecji.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 9 lat temu.