Select Page


Volvo Trucks wprowadza nową serię FH


 

Volvo Trucks wprowadza nową serię FH
„Samochód ciężarowy, który przeniesie nas daleko w przyszłość.” Tymi słowami Claes Nilsson, Prezes Volvo Trucks, opisuje nowe wersje Volvo FH i Volvo FH16, które wkrótce zostaną zaprezentowane.
We środę, 5 września br., Volvo Trucks oficjalnie zaprezentuje nowe wersje doskonale sprzedającego się modelu Volvo FH i prestiżowego Volvo FH16 (obejrzyj film na http://youtu.be/Yfdbp6YspjM).
– Od blisko dwóch dekad Volvo FH zapewnia firmom transportowym bezpieczeństwo, efektywny transport i wysoką jakość. Wraz z najnowszą generacją tych pojazdów dokonaliśmy dalszego postępu we wszystkich tych trzech dziedzinach – mówi Claes Nilsson, Prezes Volvo Truck Corporation.
Wyznaczanie nowych standardów
Nigdy przedtem Volvo nie przeprowadziło tak wielu testów z udziałem kierowców i firm transportowych, by upewnić się, że nowy model spełnia najwyższe wymagania.    W rezultacie powstał produkt, który nie tylko spełnia obecne potrzeby, ale także oferuje cechy niespotykane dotąd w samochodach ciężarowych.
– Klienci mieli rzeczywisty wpływ na ostateczną postać produktu i jestem przekonany, że wraz z nim wyznaczamy nowy wzorzec dla całej branży samochodów ciężarowych – mówi Claes Nilsson.
„Podobny bardziej do samochodu osobowego, niż ciężarowego”
Jednym z głównych założeń projektowych było opracowanie samochodu ciężarowego o bezapelacyjnie najlepszych na rynku właściwościach jezdnych.  Szereg udoskonaleń konstrukcyjnych nadało nowej serii Volvo FH stabilność i elastyczność, które można podziwiać w filmie zatytułowanym „Wyczyn Baleriny”, dostępnym na stronie www.volvotrucks.com/fh,  w którym akrobatka Faith Dickey spaceruje po linie rozpiętej pomiędzy dwoma samochodami ciężarowymi pędzącymi z prędkością 80 km/h.
– Przeszliśmy samych siebie.  Volvo FH jest bardziej podobne do samochodu osobowego, niż ciężarowego, jeżeli chodzi o precyzję reakcji i napawającą zaufaniem stateczność kierunkową – mówi Martin Palming, menedżer produktu w Volvo Trucks.
Rewolucyjne zawieszenie przednie
Dla nowej serii Volvo FH zaprojektowaliśmy nowe niezależne zawieszenie przednie, IFS (Individual Front Suspension), dostępne w pojazdach z kierownicą po lewej stronie.
– Volvo FH bez IFS już będzie numerem jeden na rynku, ale IFS zrewolucjonizuje podejście do właściwości jezdnych w świecie samochodów ciężarowych.  Volvo FH wyposażone w IFS będzie najlepiej trzymającym się drogi samochodem ciężarowym na świecie – mówi Martin Palming.
Niezależne zawieszenie przednie oznacza, że każde przednie koło jest zamocowane do podwozia niezależnie od drugiego i że jego ruchy nie oddziałują na to drugie koło.  Ponieważ obydwa koła przednie przemieszczają się niezależnie od siebie, jazda staje się łagodniejsza i stabilniejsza.  Dzięki wyeliminowaniu wzajemnego oddziaływania kół na siebie, wzrastają również precyzja kierowania i wyczucie drogi przez kierowcę.

Premiera zaplanowana na 5 września br.
Światowa premiera i oficjalna prezentacja nowej serii Volvo FH odbędzie się 5 września 2012 r., o godzinie 21:00 czasu środkowoeuropejskiego (CET), w Göteborgu.  Będą jej towarzyszyć równoległe uroczystości w Madrycie, Birmingham, Paryżu, Rotterdamie i Brukseli.  Ponadto, całe wydarzenie będzie można śledzić na żywo w internecie, wchodząc na stronę startową www.volvotrucks.com/fh.
Zainteresowanie premierą jest ogromne.  Z oczywistych powodów, jak mówi Claes Nilsson:
– Volvo FH przez ponad 15 lat pozostawało motorem rozwoju zarówno Volvo Trucks, jak i firm transportowych na całym świecie.  Tę samą, doniosłą rolę będzie pełnić nowe Volvo FH.  To nowatorski samochód ciężarowy, który umieszcza kierowcę w centrum uwagi, a jednocześnie pozwala firmom transportowym osiągać jak najlepsze wyniki.  To samochód ciężarowy, który przeniesie nas daleko w przyszłość.

Więcej informacji


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.