Select Page


Volvo: Węgier wygrywa The Drivers’ Fuel Challenge


IMG_7564
 

Kierowca z Węgier wygrywa europejski finał konkursu The Drivers’ Fuel Challenge by Volvo Trucks, w ramach Rynku Europy Centralno-Wschodniej

19 października, najbardziej ekscytujący – końcowy etap konkursu The Drivers’ Fuel Challenge 2013 odbył się na torze wyscigowym Grobnik w Chorwacji. W obliczu silnej konkurencji z 14 krajów Rynku Europy Środkowo-Wschodniej Volvo Trucks, Zoltán Simon z Węgier wygrał europejski finał konkursu The Drivers’ Fuel Challenge by Volvo Trucks, stając się Mistrzem Rynku Europy Centralno-Wschodniej w jeździe ekonomicznej i wygrał główną nagrodę – nowy samochód osobowy Volvo V40.

Głównym celem konkursu, który został zainicjowany przez Volvo Trucks w skali globalnej w 2011 i który Rynek Europy Środkowo-Wschodniej Volvo Trucks  kontynuuje w tym roku po raz drugi z rzędu, było położenie nacisku na ukazanie wielkiej roli Kierowcy w procesie oszczędności i ekonomiki paliwowej. Bez względu na to, jak zaawansowana jest technologia samochodu ciężarowego, to Kierowca nadal jest decydującym czynnikiem jeśli chodzi o zmniejszenie zużycia paliwa, a tym samym emisji spalin, co z kolei przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego, jak i oszczędności dla firmy transportowej.

Tegoroczna edycja konkursu the Drivers’ Fuel Challenge okazała się bardzo udana, przyciągając blisko 3200 uczestników z krajów Rynku Europy Centralno-Wschodniej, biorących udział w lokalnych eliminacjach konkursu – co daje liczbę prawie dwukrotnie większą niż ta, również imponująca z roku 2012.

Na sobotnim europejskim  finale konkursu na torze Grobnik spotkało się 14 krajowych liderów w jeździe ekonomicznej, reprezentujących swoje kraje wchodzące w skład Rynku Europy Środkowo-Wschodniej Volvo Group Trucks, by poraz ostatni sprawdzić swoje umiejętności w decydującej rundzie konkursu.
 
IMG_9828Zarówno ranne jak i popołudniowe rozgrywki finału w Chorwacji polegały na odbyciu dwóch okrążeń na torze wyścigowym Grobnik, z czego każde o długości trasy 8,4 km z jak najniższym zużyciem paliwa i w czasie nie dłuższym niż 14 minut. Tylko czterech kierowców, po dwóch najlepszych z każdej tury jazd samochodem ciężarowym Volvo FH, zakwalifikowało się do tej ostatniej, decydującej rundy popołudniowej i byli to zawodnicy z Czech, Węgier, Polski i Słowenii.

Gala, odbywająca się w sobotni  wieczór, przyniosła najbardziej ekscytujący i oczekiwany moment całej imprezy – ogłoszenie wyników dla 4 najlepszych kierowców w tym Mistrza Rynku Europy Centralno-Wschodniej konkursu The Drivers’ Fuel Challenge 2013.

Tom Jörning, dyrektor zarządzający Rynku Europy Centralno -Wschodniej Volvo Group Trucks, rozpoczął swoje wystąpienie podczas gali wręczenia nagród kierując je do wszystkich 14 finalistów:

– Mamy dziś nowy typ bohatera na drodze – jednym jest ten kto jedzie inteligentnie, ekonomicznie i bezpiecznie, a drugim ten kto wie, jak najlepiej wykorzystać możliwości jakie daje samochód ciężarowy i paliwo do ostatniej kropli. Jako finalista konkursu The Drivers’ Fuel Challenge by Volvo Trucks każdy z was okazał się jednym z tych niewielu wybranych kierowców  – i godnym pretendentem do tytułu Mistrza – powiedział.

– Możecie być peweni, że niezależnie od pozycji, którą zajęliście w dzisiejszym finale, wszyscy jesteście zwycięzcami i możecie być dumni ze swojego wielkiego sukcesu – bycia najbardziej ekonomicznymi kierowcami pośród wszystkich kierowców z Waszych krajów  – dodał Tom Jörning.

Zwycięzca konkursu, Zoltán Simon z Węgier, który osiągnął najniższe całkowite zużycie paliwa 2,18 litra w sobotnim finale, zdobył nie tylko tytuł Mistrza Jazdy Ekonomicznej Rynku Europy Centralno-Wschodniej konkursu The Drivers’ Fuel Challenge 2013, ale także nowy samochód osobowy Volvo V40 .

– Podczas finałów w Chorwacji byłem trochę zdenerwowany, ale miałem zaufanie do siebie. Zawierzyłem swojemu własnemu, indywidualnemu stylowi jazdy – ekonomicznemu i dynamicznemu, który stosuję z powodzeniem  w mojej codziennej pracy. Teraz wiem, że była to doskonała decyzja – powiedział Zoltán Simon.

– Koniec tej historii przekroczył moje najśmielsze marzenia – wygrałem konkurs! Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z mojego wyniku, ale już od dziś zaczynam przygotowania się do kolejnej, przyszłorocznej edycji konkursu The Drivers’ Fuel Challenge, światowej! – dodał.

Tomas Horčička z Czech i Stanisław Mierzejewski z Polski zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.