Select Page


WANICKI: TATRA PHOENIX na TARGACH AUTOSTRADA-POLSKA 2013


 

TATRA PHOENIX został wprowadzony do polskich firm drogowo-budowlanych przez polskich dealerów TATRY – firmę ASBUD (link http://www.asbud.com.pl) i Firmę WANICKI (link http://www.wanicki.pl) podczas tegorocznej 19. edycji targów Budownictwa Drogowego Autostrada –Polska 2013

Ciężarówki Tatra od zawsze uważane były za niezawodne i idealnie spisujące się w trudnym terenie pojazdy pracujące w Polsce. Dziś nadal można spotkać starą „815” na wielu budowach.

Po latach nieobecności na Polskim rynku, Tatra powraca z nowym modelem Tatra Phoenix

Targi Autostrada to pierwszy występ dla TATRY Phoenix w konfiguracji 8×6 (2 oś przednia bez napędu). Jest to wywrotka z zabudową wyprodukowaną przez znanego polskiego producenta KH-Kipper (link http://www.kh-kipper.pl).

Zalety tej konfiguracji to niższa masa własna (nawet do 300 kg), a także mniejsze zużycie paliwa przy oszczędności min. 2 l. na 100 km. W połączeniu z lekkim  zawieszeniem TATRA King Frame®, masa własna pojazdu w wersji z  wywrotką zbliża się lub jest całkowicie porównywalna z masą własną pojazdów konkurencyjnych o konstrukcji napędu 8×4. Powoduje to zwiększoną wydajność i sprawność pojazdu.

Innym modelem TATRA PHOENIX prezentowanym na targach był pojazd w standardowej konfiguracji 8×8. Jest to uniwersalny pojazd sprawdzający się zarówno w działaniach  off i on-road. Samochód ten wyposażony jest w zabudowę tylnozsypową wyprodukowaną przez KH-KIPPER.

Dla profesjonalistów, w tej edycji targów przygotowane zostały jazdy testowe.  Wspólnie  z Targami Kielce, organizatorzy wystawy, przygotowali tor testowy, na którym testowane były trzy ciężarówki TATRA demo – 8×8 i dwa pojazdy 6×6. W jednym z nich zamontowana została zautomatyzowana skrzynia AS-Tronic. Zautomatyzowana skrzynia biegów sprawia, że jazda jest bardziej komfortowa, pozwala zoptymalizować pracę silnika co przynosi oszczędność paliwa, a także chroni układ napędowy i pozwala na łatwiejszą jazdę w terenie.

Dla wszystkich miłośników samochodowych wyścigów terenowych została przygotowana miła niespodzianka – razem z Bonver Dakar projekt (link http://bonverdakarprojekt.com) wystawcy przywieźli szczególną ciężarówkę Tatra 815, 4×4, uczestniczkę rajdu Dakar z Adamem Stanek jako kierowcą.


 

Katagoria: ciężarówki
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 6 lat temu.