Select Page


Berger: 4,7 t masy własnej pod znakiem BERGERecotrail


 

Specjalizujący się w lekkich konstrukcjach austriaccy inżynierowie z firmy Berger Fahrzeugtechnik zaprezentowali właśnie najnowszą generację swoich naczep, oferowanych pod nową marką BERGERecotrail®. Jak głosi umieszczony  na naczepie napis „4,7 t“, jej masa własna wynosi 4 630 kg, co oznacza, że jest to zdecydowanie jedna z najlżejszych naczep siodłowych ze skrzynią ładunkową w klasie 40 t. Przedsiębiorstwo z Radfeld w austriackim Tyrolu ugruntowuje tym samym swoją czołową pozycję wśród europejskich producentów naczep siodłowych, którą w kategorii masy własnej utrzymuje od  prawie 20 lat, a jednocześnie ponownie podnosi poprzeczkę w zakresie wydajności przewozów.

Nowa nazwa to nie jedynie pojedyncza innowacja. Tworząc markę BERGERecotrail®, producent naczep z Tyrolu nie tylko konsekwentnie przygotował paletę oferowanych produktów do wyzwań, jakim w przyszłości będzie musiał sprostać efektywny transport drogowy, lecz zmodernizował pod tym kątem całe swoje przedsiębiorstwo. Przecież w niedalekiej perspektywie nie będzie już można pomijać takich kwestii jak mniejsze zużycie paliwa, wzrost wydajności, dbałość o zasoby i środowisko czy Zielona Logistyka. Właśnie dlatego Berger wykorzystał czas minionego kryzysu w branży transportowej na zaprojektowanie nowych naczep i gruntowne odnowienie własnej firmy.

Berger wykorzystuje przy tym przewagę, jaką daje lekka konstrukcja naczepy, jako środek do celu. W porównaniu ze standardowymi naczepami siodłowymi oferowanymi przez innych producentów dopuszczalna ładowność nowej naczepy BERGERecotrail® jest większa o około 2 tony. Przyczynia się to w znaczący sposób do obniżenia kosztów zużycia paliwa i kosztów eksploatacji. Jednocześnie można zmniejszyć liczbę przewozów czy cyklów ładunkowych. Wszystkie te kwestie pozostają w centrum zainteresowania przedsiębiorstw transportowych i logistycznych.

Nowa generacja naczep wprowadzona na rynek pod marką BERGERecotrail® realizuje dążenie do zapewnienia przedsiębiorstwom logistycznym i przewozowym przewagi konkurencyjnej, oferując im optymalny pakiet, na który składają się oszczędności paliwa, maksymalne zwiększenie ładowności, funkcjonalność i bezpieczeństwo ładunku. Berger daje wyraz temu dążeniu w samym logo BERGERecotrail®. Litera „e“ na zielonym polu oznacza economy, ecology, efficiency i excellence.

Masa całkowicie wyposażonej i certyfikowanej zgodnie z DIN EN 12642 XL nowej naczepy siodłowej BERGERecotrail® ze skrzynią ładunkową wynosi 4 630 kg. W przeciwieństwie do dotychczasowego flagowego produktu firmy Berger w nowej naczepie zrezygnowano z aluminiowej podłogi.

Podwozie stanowi przemyślana w najdrobniejszym szczególe rama podłużnicowa, połączona z drewnianą podłogą o specjalnej konstrukcji i – co stanowi novum w ofercie firmie Berger – ramą zewnętrzną z otworami. Do budowy naczepy wykorzystuje się wyłącznie wysokogatunkową stal drobnoziarnistą, a wszystkie pozostałe komponenty, jak np. nowe lżejsze opony Goodyear stanowiące wyposażenie standardowe, zostały zoptymalizowane pod kątem ich ciężaru, funkcjonalności i jakości.

Wykorzystując nową technologię produkcji  oraz stosując materiały i komponenty najwyższej jakości, firma Berger potrafiła w tym całkowicie nowym produkcie – mimo dalszej redukcji masy – zmniejszyć ugięcia konstrukcji, które w lekkich naczepach siodłowych są zwykle nieco większe niż w przypadku rozwiązań standardowych.

24-miesięczna gwarancja, jaką Berger udziela na swoje naczepy nowej generacji, podkreśla dodatkowo wysoką jakość produktu.

Informacje na temat BERGERecotrail® są dostępne na nowej stronie internetowej www.berger-ecotrail.com.


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 9 lat temu.