Select Page


Fliegl: Bezpieczeństwo dla każdego ładunku


 

Przyczepa Tandem TPS 135 od Fliegl’a urzeka nie tylko szeroką gamą zastosowań, ale także elastyczną możliwością zabezpieczenia ładunku. W ścisłej współpracy z klientem skonstruowano pojazd spełniający najwyższe wymogi bezpieczeństwa pracy. Dwuosiowa przyczepa przystosowana jest do transportu materiałów budowlanych, jak i maszyn budowlanych, które wjeżdżają na skrzynię po aluminiowej rampie (dostarczanej wraz z przyczepą). Do unieruchomienia ładunku oprócz typowych oczek mocujących w ramie zewnętrznej służą także dwie pary wzmocnionych oczek 5 t. TPS 135 nadaje się także do transportu kontenerów, zwłaszcza budowlanych. Dwie pary rygli wpuszczonych w podłogę zabezpieczają 20 stopowe kontenery.

Wyjątkową zaletą przyczepy jest nowy, rozwinięty przez Fliegl’a system składanych kłonic, przy czym konstrukcja ta jest łatwa do wymiany w razie uszkodzenia. W przeciwieństwie do tradycyjnych kłonic wtykanych na zewnętrznych podłużnych krawędziach przyczepy, kłonice składane znajdują się z boku ramy i nie wystają ponad powierzchnię ładunkową. Dużą zaletą w stosunku do znanych systemów jest nieskomplikowany mechanizm. W celu załadunku lub rozładunku pojedyncze kłonice można rozłożyć ręcznie lub zdjąć całkowicie. Obok kłonic składanych skrzynia pojazdu może być wyposażona w dodatkowe kłonice wtykane, które oferują kolejne możliwości mocowania ładunku. W tym celu w ramę wpuszczono sześć par kieszeni kłonicowych.

Żeby umożliwić wykorzystanie różnych ciągników, dyszel przyczepy może być wydłużany i mechanicznie unieruchamiany co 200 mm. Konstrukcja dyszla umożliwia także załadunek do przodu, np. wjazd maszyny poprzez przyczepę na samochód ciężarowy holujący przyczepę.

Przyczepa Tandem TPS 135

Dane techniczne:

· Masa całkowita: 13500 kg
· w tym obciążenie podpory ok.: 1000 kg
· Masa własna ok.: 3800 kg
· Masa użytkowa ok.: 9700 kg
· Długość skrzyni ok.: 6200 mm
· Szerokość skrzyni ok.: 2480 mm
· Wysokość skrzyni ok.: 920 mm
· Długość całkowita ok.: 8100 mm
· Szerokość całkowita ok.: 2550 mm
· Wysokość sprzęgu ok.: 720 mm – 920 mm
· Długość dyszla ok.: 2000 mm – 3000 mm


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.