Select Page


Fliegl: Europejska Nagroda Transportowa za Zrównoważony Rozwój


Fliegl naczepa wywrotka
 

Fliegl optymalizuje swoją flotę wywrotek z myślą o przyszłości. Już po raz drugi z kolei otrzymuje za to Europejską Nagrodę Transportową za Zrównoważony Rozwój. W kategorii przyczepy i zabudowy fachowe jury pierwsze miejsce przyznało trójosiowej naczepie wywrotce Fliegla z nową 50m3 stożkową niecką. Eksperci pojazdów użytkowych docenili innowacyjny koncept Greenline jako udane połączenie ekonomii i ekologii.

Dzięki zastosowaniu wywrotek siodłowych Greenline z niecką stożkową można zaoszczędzić niemal 10% paliwa. Ponieważ nie wystają one na szerokość poza ciągnik siodłowy, poruszają się ze zredukowanym oporem powietrza i toczenia się kół, generują niższe koszty paliwa i niższą emisję CO2. Odpowiada to dokładnie popytowi na rynku. Poza tym stożkowe niecki przekonują swoim zoptymalizowanym zachowaniem podczas wywrotu: szerokość stożkowego pomostu wywrotki zwiększa się ku tyłowi, dzięki czemu możliwy jest szybki, równomierny i całkowity rozładunek. Oznacza to mniejsze ścieranie się, optymalizację trwałości oraz niższe koszty eksploatacyjne naczep.

Fliegl jest jednym z pierwszych producentów, który wyposaża swoje wywrotki siodłowe w niecki stożkowe. Przyznanie firmie Fliegl Europejskiej Nagrody Transportowej 2014 za Zrównoważony Rozwój podkreśla jej istotną rolę jako pioniera.

 


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 6 lat temu.