Select Page


Fliegl: wyjątkowy Liftmaster


 

Program naczep Fliegl fascynuje różnorodnością opcji i przemyślanymi rozwiązaniami. W odpowiedzi na różne wyzwania transportu ciężkiego i maszyn budowlanych, gama produktów niskopodwoziowych oferowana jest w kolejnych, odnowionych wersjach.

W roku 2010 Fliegl zaprezentował opracowany na nowo model SDS 410 T, zaprojektowany z myślą o konkretnym kliencie. W ten sposób powstał Liftmaster – rozwiązanie specjalnie dla transportu podnośników do prac na wysokościach. Nowy pojazd jest reakcją na wzrastający popyt na tego typu rozwiązania dla branży robót wysokościowych i przemysłowych. Pomosty robocze (podnośniki) coraz częściej znajdują zastosowanie przy takich pracach jak: czyszczenie budynków, konserwacja i montaż. Liftmaster od Fliegl’a jest dostępny jest w dwóch wersjach: z siłownikiem hydraulicznym lub bez.

Trójosiowa naczepa SDS 410 T Liftmaster
Firma mateco AG, jako wiodący oferent urządzeń do prac na wysokości w Niemczech, używa naczep  Liftmaster. Aby w normalnym ruchu miejskim sprawnie przemieszczać pomosty robocze, naczepa niskopodwoziowa wyposażona jest we wleczoną oś skrętną – ostatnia z trzech osi czyni naczepę bardziej zwrotną. Blokada cofania, reflektory cofania oraz funkcja blokowania w naczepie dopełniają pomysł zaletami. Na życzenie naczepa może być wyposażona w układ kierowania kół tylnych.

Liftmaster posiada rampy wjazdowe ze stali, długości 4550mm i szerokości850 mm, wyłożone rusztem kratowym. Rampy mogą być hydraulicznie rozsuwane na boki. Są one hydraulicznie sterowane dzięki energii z agregatu elektrycznego, który znajduje się w skrzynce ze stali szlachetnej.

Oprócz elastyczności Fliegl stawia także na bezpieczeństwo – Liftmaster posiada 36 par oczek mocujących, uchwyty grzybkowe i składane oczka mocujące. Na łabędziej szyi zamontowany jest elektryczna wciągarka linowa (24 wolt) o sile uciągu 5,5 t i długością liny 27 m sterowaną radiowo.

Wysokość ładowania „niższego łoża” wynosi tylko 900 mm, dzięki płaskiemu kątowi najazdu z tyłu (6 do 7 stopni) na naczepę mogą wjechać bezpiecznie i bezproblemowo niskie maszyny z małym prześwitem. Z naciskiem na oś do 10 t i masą użytkową 30 t Liftmaster na swojej długości 13,8 m i szerokości 2,5 m może podjąć się transportu także cięższych sprzętów.  Dla firmy mateco dostarczono już cztery naczepy Liftmaster – indywidualnie dopasowane i solidnie skonstruowane.

Trójosiowa naczepa SDS 410 T z siłownikiem hydraulicznym
Wypożyczalnia pomostów roboczych Gerken z Düsseldorfu oraz DKH Hamburg również używają naczep Liftmaster do transportu pomostów roboczych i sprzętu podnoszącego. Oba przedsiębiorstwa wykorzystują wariant naczepy z hydraulicznym systemem teleskopowego rozsuwania długości naczepy, który dopasowuje się do różnych zadań transportowych. Układ rozciągania wydłuża pojazd o 3 m i według potrzeb może pneumatycznie unieruchomić siłownik co 500 mm. Powierzchnia ładunkowa może być podniesiona hydraulicznie – na 2 m długości i 2,5 m szerokości.

Branża robót wysokościowych potrzebuje solidnych pojazdów, które mogą być elastycznie używane i które mogą niezawodnie transportować także inne urządzenia. Liftmaster dostarcza pojazdy przygotowane do różnych zadań, zbudowane według potrzeb.

Film, który pokazuje naczepę Liftmaster w użyciu:
http://www.fliegl-fahrzeugbau.de/content/index.cfm/fuseaction/193,dsp,0,1,0,755,1,0,Videos___Fahrzeugbau___Produktvorstellungen.html 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 8 lat temu.