Select Page


Kässbohrer: K-Fix–nowy standard w naczepach


 

Timex S.A. Generalny Importer Kässbohrer zaprezentował na początku sierpnia kolejną nowość wprowadzoną jako standard do naczep tej marki. Jest to nowy system mocowania ładunku o nazwie K-Fix, który pozwala na łatwe, wygodne i bezpieczne zamocowanie ładunku przy użyciu pasów.

Nie minął jeszcze rok odkąd Timex importuje do Polski naczepy Kässbohrer, a już wprowadzono kilka nowości konstrukcyjnych specjalnie dla potrzeb krajowego rynku, są to m.in.: przedni napinacz, mocowanie konsoli przyłączeniowej na przedniej ścianie, czy dodatkowe zabezpieczenie tylnej belki przeciwwjazdowej natryskową masą bitumiczną. Wiele elementów, które u innych producentów stanowią wyposażenie opcjonalne, Kässbohrer oferuje swoim klientom w standardzie, jak np. rolkowe odbojniki rampowe, duża skrzynia na narzędzia o wymiarach 1500 x 600 x 600 mm czy stalowa blacha osłonowa na przedniej ścianie pojazdu.

Ostatnia nowość, czyli system K-Fix to stalowy profil , który znajduje się na obrzeżu ramy pojazdu i składa się z szeregu otworów umożliwiających zaczepienie dowolnego, dwutonowego pasa do mocowania ładunku, co jest dodatkowym plusem systemu. Otwory ulokowane są co 75 mm, a dwa przylegające pasy można zamocować w odległości 225 mm od siebie, czyli co trzeci otwór. System składa się z 1,5 metrowych profili mocowanych za pomocą śrub do obrzeża ramy, co w przypadku uszkodzenia pewnego fragmentu np. wózkiem widłowym, znacznie ułatwia jego wymianę. Dodatkowo K-Fix pozwala na prawidłowe zabezpieczenie ładunków szerokich, które przykrywają standardowe pierścienie do mocowania. Sam profil zewnętrzny K-Fixu stanowi dodatkowe wzmocnienie ramy pojazdu oraz jednocześnie odbój dla wózka widłowego, który na tej wysokości często powoduje uszkodzenia pojazdów. Oczywiście w standardzie klient otrzymuje też 17 par pierścieni do mocowania ładunku w podłodze oraz jedną parę umieszczoną na przedniej ścianie pojazdu.

„Obecnie pierwsze naczepy z nowym systemem mocowania są testowane przez naszych klientów i już mamy pierwsze pozytywne opinie. Jest to dokładnie to czego oczekiwali, a dziś jesteśmy przekonani o tym, że wykorzystując nasze doświadczenie stworzyliśmy najlepsze tego typu rozwiązanie na rynku.” – relacjonuje Michał Rzoska, Dyrektor Operacyjny w Timex S.A.

Kässbohrer posiada w swojej ofercie szeroką gamę pojazdów, w tym standardowe naczepy plandekowe, naczepy niskopodwoziowe, cysterny oraz silosy.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat nowości oraz oferty, prosimy o kontakt z jednym naszych biur sprzedaży.


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.