Select Page


KÄSSBOHRER: „upłynnia” transport


 

Kässbohrer, jak przystało na producenta dbającego o potrzeby różnych klientów, nie zapomniał również o przewozach płynnych. W jego ofercie znajdują się cysterny do transportu mas bitumicznych, cysterny spożywcze, cysterny do przewozu chemikaliów oraz cysterny paliwowe.

Wśród nich największym zainteresowaniem na rynku polskim cieszą się obecnie cysterny paliwowe, ale to nie jedyne pojazdy, jakie znajdziemy w ofercie Kässbohrera. Firma ta produkuje szeroką paletę pojazdów zbiornikowych, w tym cysterny do przewozu paliw płynnych, cysterny do mas bitumicznych, cysterny do przewozu substancji chemicznych, artykułów spożywczych oraz duże cysterny asenizacyjne. W ofercie znajdują się również standardowe naczepy plandekowe, niskopodwoziowe oraz silosy.

Cysterna STB
To pięciokomorowa, w całości aluminiowa cysterna do przewozu paliw płynnych, z możliwością oddolnego i odgórnego załadunku. Wyposażona została w system pomiarowy marki Alfons Haar – Preci Pure z systemem plomb elektronicznych, legalizowany na benzynę i diesel’a. Jest to pierwszy taki pojazd dostarczony na rynek polski. Cysterna posiada również drukarkę, zwijadło węża mokrego z wężem o długości 40 m oraz schowki na węże. Całość została wykonana z należytą starannością, wnętrze skrzyni z rurociągami i systemami pomiarowymi zostało uporządkowane, dzięki czemu jest czytelne i proste w obsłudze.

Cysterna do bitumu
Kolejną cysterną o której warto wspomnieć, a która już jest do obejrzenia w Centrali Sprzedaży Naczep Kässbohrer TIMEX S.A. w Koniku Nowym, jest nowej konstrukcji naczepa do transportu mas bitumicznych. Wszystkie pojazdy tego typu wyposażone są w nowej konstrukcji falochrony, jak również zmienione zostały też konsole mocujące zbiornik do ramy tak, aby umożliwić kompensację termodynamiki zbiornika. Największą jednak zmianą jest wprowadzenie w standardzie na rynek europejski cysterny o zwiększonej średnicy, co przy zachowaniu tej samej pojemności spowodowało zredukowanie długości całego pojazdu, a tym samym zwiększyło jego sztywność i wytrzymałość jak również poprawiło manewrowość pojazdu.

Na etapie produkcji są już również pojazdy dedykowane do transportu substancji chemicznych przeznaczone na rynek polski, skonstruowane pod indywidualne potrzeby klienta z wieloma specjalistycznymi rozwiązaniami dedykowanymi. To właśnie dzięki elastyczności fabryki, jak również bardzo szerokiemu wachlarzowi możliwych rozwiązań technicznych Kässbohrer jest wybierany przez kolejne firmy jako marka, która zapewni najwyższą jakość i bezproblemową eksploatację przez następne lata.


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.