Select Page


KH-KIPPER: 5-osiowa naczepa niskopodwoziowa


 

KH-KIPPER: 5-osiowa naczepa niskopodwoziowa

W ostatnim czasie firma KH-KIPPER zrealizowała dostawę naczepy niskopodwoziowej dostosowanej do indywidualnych potrzeb przewozu firmy ZRUG Zabrze. Przedsiębiorstwo budowlano – montażowe wykonuje prace m. in. w zakresie inwestycji gazowniczych, usuwaniu awarii sieci gazowych, budowy stacji redukcyjno pomiarowych oraz robót w zakresie sieci wodociągowych i kanalizacyjnych (www.zrugzabrze.pl). Klient oczekiwał, aby przy użyciu standardowego ciągnika 4×2 transportować koparkę HYUNDAI 380LNC9 o masie 38 t bez przekraczania maksymalnych długości i nacisków na osie.

Naczepa posiada 5 osi SAF o nośności 9 ton na każda. Pierwsza oś jest podnoszona, druga i trzecia są sztywne, a czwarta i piąta – skrętne. Oś podnoszona podczas jazdy bez ładunku zmniejsza zużycie paliwa. Osie skrętne zwiększają zwrotność naczepy, ułatwiają manewrowanie w ciasnych zakrętach i zmniejszają zużycie ogumienia.

Rama naczepy wykonana została z wysogatunkowej stali DOMEX, a powierzchnia ładunkowa wyłożona twardym drewnem o grubości 50 mm. Naczepa posiada balkon obudowany aluminiowymi burtami, na który możliwy jest też wjazd maszynami po wysunięciu z pod niego dodatkowych najazdów.
Hydrauliczne tylne najazdy o długości 3595 mm są wykonane w formie kratownicy i posiadają regulację rozstawu. Naczepa posiada dodatkowe zabezpieczenia do blokowania przewożonej maszyny.

Długość powierzchni ładunkowej to 9000 mm + 3930 mm balkon. W części płaskiej istnieje możliwość poszerzenia do 2,9 m. Na całej długości znajdują się uchwyty do mocowania ładunku.

 

Więcej informacji


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.