Select Page


KH-Kipper: Pojazdy komunalne zasilane gazem ziemnym


 

Wszystkie większe fabryki samochodów osobowych mają w ofercie pojazdy zasilanie sprężonym gazem ziemnym (NGV), a do Polski trafia coraz więcej używanych samochodów NGV z innych krajów. W Polsce znajduje się 33 ogólnodostępne stacje tankowania CNG, a liczba pojazdów NGV w Polsce rośnie z roku na rok.

Sprężony gaz ziemny (CNG) obniża zanieczyszczenia w aglomeracjach miejskich dlatego pojazdy użytkowane są głównie przez firmy komunalne i inne, które prowadzą działalność w obszarze miast. Firmom działającym w sektorze gospodarki komunalnej i chcących skorzystać z zalet zasilania swoich pojazdów gazem, KH-KIPPER dedykuje wyprodukowane pod koniec 2011 roku urządzenie hakowe typ ZH-8 na podwoziu Iveco 4×2. Dopuszczalna masa udźwig urządzenia to 8 t. Zostało ono wykonane z wysokogatunkowej stali i jest przystosowane do współpracy z kontenerami KP o zakresie długości 3200-4100 mm.

Pojazdy komunalne zasilane sprężonym gazem ziemnym to ponadto mniejszy podatek drogowy oraz oszczędność paliwa wynikająca z mniejsze ceny gazu w stosunku do tradycyjnego oleju napędowego. CNG stanowi nawet 55% kosztów oleju napędowego na 100 km.


 

Katagoria: naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.